Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam'ın tek düşüncesi 3 puan

Bursaspor Teknik Dierektörü Ertuğrul Sağlam, 6 Kasım Cuma akşamı sahalarında yapacakları Gençlerbirliği maçıyla ilgili, "Coşkulu taraftarımız önünde iyi mücadele edip, güzel futbol sergileyerek puan hanemize 3 puan daha yazdırmak ve geleceğe umutla bakmak istiyoruz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sağlam, düzenlediği haftalık basın toplantısında, Gençlerbirliği maçını kazanarak yeni bir serinin başlangıcını yapmak istediklerini söyledi.

Geçen hafta Antalyaspor ile yaptıkları maçın galibiyet serisini devam ettirme adına çok önemli olduğunu, ancak bu karşılaşmadan beraberlikle ayrılarak seriyi sonlandırmak zorunda kaldıklarını vurgulayan Sağlam, şöyle devam etti:

"Geleceğe umutla bakıyoruz. Takımımızdan beklentilerimiz üst seviyede. Futbolcularımıza sonuna kadar inanıyoruz. Yeni bir serinin başlaması için, serinin bitmesi gerekiyordu. Bitmese daha iyi olurdu ama yeni bir serinin başlangıcını yapmak için Gençlerbirliği maçını kazanmak istiyoruz. Coşkulu taraftarımız önünde iyi mücadele edip, güzel futbol sergileyerek puan hanemize 3 puan daha yazdırıp, geleceğe umutla bakmak istiyoruz"

Sağlam, Gençlerbirliği'nin iyi mücadele eden bir takım olduğunu, başlarında da değerli bir teknik adamın bulunduğunu ifade ederek bu maçta da yeşil-beyazlı taraftarlara çok büyük iş düştüğünü bildirdi.

Taraftarların bundan önceki maçlarda olduğu gibi fair-play ruhuna uygun şekilde takımlarını destekleyeceklerine inandığını anlatan Sağlam, bu karşılaşmada sakatlıkları süren Yenal ile Sercan Yıldırım'ın forma giyemeyeceklerini kaydetti.

Sağlam, ısrarla üzerinde durdukları bir diğer konunun ise fair-play ligi şampiyonluğu olduğunu dile getirerek, şöyle konuşku: "Bu ligdeki kriterlerden birisi takımın göstermiş olduğu spor ahlakı diğeri de taraftarlarımız yapmış oldukları tezahürat ve eylemler. Bu konuda son dönemde futbolcularımız büyük bir sorumluluk almış durumdalar. Son 2 haftada sarı kart dahi görmediler. Rakiplerimizin ise görmüş oldukları kırmızı kartlar var. Maalesef yine söylüyorum, biz ülkede çok fazla değer görmeyen bu gibi işlerde, hem zirve mücadelesi yaparken bu işin de çok düzgün bir şekilde yapılabileceğini de herkese göstermek istiyoruz."

Bir gazetecinin, "Ligin ilk yarısında iddialı bir konumda olursanız transferde nasıl bir politika izleyeceksiniz?" yönündeki sorusuna Sağlam, şu yanıtı verdi:

"Sezon başında söyledik. 'Bursaspor'da transfer bitmez. Takımımıza, ihtiyaç olduğu zaman takviye yaparız' demiştik. Takımımızdan çok memnunuz ama hedeflerin büyüdüğü yerde, bazı mevkilerde daha kaliteli futbolcuya ihtiyacınız varsa ki ikinci devre kupa mücadelesiyle beraber ligin de kızışacağını düşünürsek, biz hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz. Önümüzdeki hafta Birol hoca ve Ersel hocayı Brezilya ve Arjantin'e göndereceğiz. Ben ve Mutlu hoca da yurtdışında futbolcuları izleyeceğiz. Bu konuda hazırlıklarımız devam ediyor. Kulübün ekonomik imkanları çerçevesinde takviye yapma ihtiyacı hissedersek gerekeni yaparız."


Bunları da Beğenebilirsiniz