« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam'ın hayali Real Madrid

Bursaspor'un dış ilişkiler sorumlusu İrfan Koç, Şampiyonlar Ligi'nde grupların belirleneceği kura çekimi konusunda, "Ertuğrul Sağlam, kendilerine rakip olarak Real Madrid'in çıkmasını istiyor" dedi.

Emre KOŞAK / BURSA,(DHA)
SON GÜNCELLEME

İrfan Koç, tarihlerinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne katılacakları için düşük puana sahip olmaları yüzünden 26 Ağustos'ta yapılacak grup belirleme kura çekimine 4'üncü son torbadan katılacaklarını belirtti. Kura çekimine katılacak olan İrfan Koç, yaptığı açıklamada bu konuda heyecanlı olduklarını anlatırken şöyle konuştu:
"Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam, (Bir hayalim var, o da Real Madrid) diyor. Eğer grubumuza Real Madrid düşerse taraftarlarımızın coşkuyla söylediği tezahüratı tamamlamış olacağız. Boğazda bayrağımız dalgalandı. Yer yerinden oynadı. Tezahüratın devamında Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid ile karşılaşmak var. İnşallah bu hayalimiz de gerçekleşir."

"İYİ FUTBOL OYNUYORUZ"

"Bursaspor aynı başarıyı gelecek sezon ve Şampiyonlar Ligi'nde gösteremeyebilir" söylemlerine de cevap veren İrfan Koç, şöyle devam etti:
"Buna kesinlikle katılmıyorum. Lige başlarken de bu şekilde açıklamalar vardı. Bir maç kazandık, şansları var, dediler. Biz de cevabını verdik. Bursaspor iyi futbol oynuyor. Bursaspor bugün sadece şampiyon olmadı. Gösterdiği başarı, şampiyonluğuyla bütünleşti. Tüm Anadolu takdir etti."

HEDEF ÇEYREK FİNAL"

Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kadar yükselmeyi hedeflediklerini de belirten İrfan Koç, "Bunu istiyoruz ama karşımıza ne çıkar bilemiyoruz. Bizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum. Ligin 2'nci yarısında bir Galatasaray maçı oynadık herkes parmakla gösterdi. Bu başarıyı Şampiyonlar Ligi'nde de göstereceğimize inanıyorum" dedi.

"İMZAYA KADAR KONUŞMAYACAĞIZ"

Transfer konusuna değinirken, "İmza atılıncaya konuşmama kararı aldık" diyen İrfan Koç, sözlerini şöyle tamamladı:
"Çünkü aksi durumda bir takım sıkıntılar doğuyor. Bu yüzden de Ertuğrul Sağlam gizli tutuyor. Biz de yönetim olarak saygı duyuyoruz. Bu yılki kadromuz, hem Şampiyonlar Ligi hem de Süper Lig'e göre kurulacak. Önümüzdeki sezon, Süper Lig'de de hedefimiz aynen devam edecek. İki kulvarda da hedeflerimize ulaştıracak kadroyu oluşturmak için uğraşıyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler