« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam'dan milli sitem

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Gençlerbirliği maçını kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, bu sezonunu tamamladıklarını belirterek, ligi 3'üncü sırada bitirdikleri için mutlu olduklarını kaydetti.

Gençlerbirliği maçının Bursaspor için önemli olduğunu ifade eden Sağlam, şöyle konuştu: Bu maçı kazandığımız için mutluyuz. Futbolcularıma teşekkür ediyorum. Bu 3 puanı başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize armağan ediyorum. Beşiktaş maçı öncesinde çıkan olaylar nedeniyle ceza aldığımız bu sıkıntılı günlerde bize destekçi olan Sayın Valimiz Şahabettin Harput'a çok teşekkür ediyorum. Taraftarımız yanımızda olamasa da onların desteğini hissederek oynadık. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Gelecek sezon Türkiye liginde zirveye oynayan ve daha iyi bir Bursaspor izlettireceğiz.”

Sağlam, bir gazetecinin “Lig 3'üncüsü bir takımından hiçbir futbolcunun milli takıma çağrılmamasını nasıl buluyorsunuz?” sorusu üzerine, “Milli takımda olması gereken oyuncularımız vardı. Orada tercih yapan bir teknik kadro var. Onlar demek ki bizim düşündüğümüz gibi düşünmüyor. Onların tercihine saygı gösterip milli takım için dua etmemiz lazım. Buraya takılıp oyuncuların motivasyonunu da bozmamalıyız. Her ne kadar bu kararı destelemesek de milli takımın başarısı için desteklemeliyiz” diye konuştu.

GENÇLERBİRLİĞİ CEPHESİ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan da sezonu puan veya puanlarla kapatmak istediklerini belirterek, bu maçtan puan alamadıklarını için üzgün olduklarını ifade etti.

Seyircisiz bir maç yaptıklarını anlatan Kaplan, şöyle devam etti: “Seyircisiz bir maçın tadı tuzu yok. İki takımın futbolcularını da kutluyorum. Bursaspor'a UEFA Kupası'nda başarılar diyorum. Bundan sonra seyircisiz maç olmasın. Seyircisiz maçı Bursaspor camiasına mal etmek istemiyorum. Keşke maçı Bursa'da oynasaydık, keşke seyirci olsaydı. İnşallah Türk futbolunda bir daha bu tip şeyler olmaz. Taraftarlar bu tip olayları yapmamalıdır. Türk futbolu adına en iyisi bu.”

Bunları da Beğenebilirsiniz