« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam'dan hakeme tepki

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, hakem Özgür Yankaya'nın bazı pozisyonları kaçırdığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ertuğrul Sağlam, 3-1 mağlup oldukları karşılaşma sonrası katıldığı basın toplantısında, ligin ikinci yarısına iyi başlangıç yaptıklarını ve Beşiktaş karşısında da bu çıkışlarını sürdürmek amacında olduklarını dile getirerek, şöyle konuştu:
“Rakibimiz iyi bir kadroya sahip. Maalesef oyunun başında bireysel hatadan bir gol yedik. Sonra maçı dengeledik. İkinci yarı tamamen bizim kontrolümüzde geçti. Pozisyon üretmeye çalıştık ama girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik ve istemediğimiz şekilde mağlup olduk. Maçın skorunun bu olmaması gerekiyordu. Birçok pozisyonumuz vardı.”

-Hakem kararları-

Genel anlamda oyuncularının maçı çevirme istekleri ve mücadelelerinden memnun olduğunu kaydeden Sağlam, hakem hatalarından yakındı.

İlk yarının sonlarına doğru Sestak'ın kafa şutuyla ilgili yorum yapan Sağlam, şöyle devam etti:
“Rüştü'nün topu tuttuktan sonra içeriye çekmesi çok net şekilde çizginin içinde görülüyor. Ayrıca İsmail'in ikinci sarı kartla oyun dışında kalması gerekiyordu. Stepanov'un ceza alanı içinde düşürülmesi var. Hakem kötü niyetli demek istemiyorum, ama bazı pozisyonları kaçırdı. Sonuçta Beşiktaş kazandı, tebrik ediyorum. Bizim bireysel hataları aza indirmemiz gerekiyor. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama hayat devam ediyor, cumartesi günü oynayacağımız maça bakıyoruz.”

Sağlam, şampiyon olduktan sonra takımın performansında düşüş yaşandığı yorumu üzerine, “Şampiyon olduktan sonra geçen sezonu 3. bitirdik. Bu bütçelerle bir Anadolu takımının şampiyon olup, ertesi sene 3. olması önemli bir olaydır. Geçmişe baktığımızda şampiyon olan takımların sonrasında rehavete kapılıp, sonraki yıl gerilere gittiğini görüyoruz. Bu sene şanssız geçirdiğimiz ilk yarıdan sonra ikinci yarıya iyi başlamıştık. Daha önümüzde 14 maç var. Kalan bölümde iyi performans ortaya koyup ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yeni transfer Pinto'yu neden oynatmadıkları sorusuna Sağlam, “Pinto cuma günü geldi, işlemleri yetişmedi. Zaten yeni katıldığı için bugün oynatamazdık. İnşallah önümüzdeki günlerde takıma katkı sağlayacaktır” diye yanıt verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler