Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam'dan 3 yıllık imza

Mersin İdmanyurdu, bugün Hilton Oteli'nde düzenlenen imza töreniyle teknik direktörü Nurullah Sağlam'la 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Mustafa İNSAN/MERSİN,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, imza töreninde yaptığı konuşmada Mersin'e tarihi bir gün yaşatan futbolcularıyla teknik heyete teşekkür ettiklerini vurgularken şunları söyledi:

"Mersin'e 28 yıl sonra Süper Lig'i çıkarmak önemliydi. Herkes buna inandı ve herkes Mersin İdmanyurdu'na kilitlendi. Stat içerisindeki o coşku o heyecan buna değerdi. Biz de bütün Mersin'le birlikte yaşadık. Zor bir süreci aştık ve takımı şampiyon yaptık. Bu bir rüya gibi. Hala insanlar buna inanmıyor. Bu rüya değil. Mersin bunu hak etti. Bugüne kadar bize destek veren herkese teşekkür ederim."

Takımın Süper Lig'e yükselmesinin bir ekip çalışması olduğunu, bunu da başardıklarını hatırlatan Başkan Ali Kahramanlı, bir sezonu kapattıklarını, artık yeni sezona hazırlanacaklarını ifade ederken şöyle dedi:

"Yeni sezonda Süper Lig'de mücadele edeceğiz. Her şeyden önce bu işin başında Nurullah Sağlam olması gerekiyor. Bu nedenle kendisiyle anlaşmamızı 3 yıl daha uzatıyoruz. Kendisi ve ekibine güveniyorum. Çok kısa süre içerisinde stadımız yapılacak. En büyük sıkıntımız tesis. Tesis konusunda da Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile konuştuk. Macit Özcan Spor Kompleksi'nin arkasında bulunan 70 dönümlük arazi için talimat verildi. Bu sezon başına kadar tesis yetişecek."

Nurullah Sağlam ise, "İlk geldiğimden bugüne kadar çok şey değişti. Bu kentin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Yönetim kurulu, sözleşmemi uzatarak bana çok büyük hediye verdiler. Burada herkesle uyum içerisinde çalıştık. Bundan sonrada uyumlu çalışacağız. Bunları torunlarıma anlatma fırsatı bulacağım. Ben bunu daha önce de Denizlispor-Fenerbahçe maçında yaşadım. Bu ikinci zafer için herkese sonsuz teşekkür ediyorum" dedi. Yeni sezonla ilgili bilgiler de veren Nurullah Sağlam, şunları sö,yledi:

"Şampiyon olduktan sonra biz hemen yeni sezon çalışmalarımıza başladık. Özellikle yabancı oyuncu konusunda önemli çalışmalara başladık. Yardımcı antrenörlyeimlizi yurt dışına gönderiyoruz. Ben de onlardan gelecek rapor doğrultusunda yönetim kuruluyla birlikte yurt dışına giderek transferleri bitireceğiz."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler