« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlamcı adamım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uçaktan çok korkan, deniz gördü mü sırtını duvara dayayan ‘‘karizmatik yakışıklı’’ Beyaz'ın aslında çok az kişinin bildiği bir yanı var: Beyazıt Öztürk, Güzel Sanatlar mezunu bir seramik sanatçısı. ‘‘Ben sağlamcıyım. Ayağımı yerden kesmem’’ diyen Beyaz, ‘‘ana kuzusu’’ olmaktan hiç rahatsızlık duymadığını belirtiyor.

Beyaz'ın ekran, sahne ve beyaperdedeki başarısının sırrı nedir?

- Ben Ankara'da, Artvin'de, Eskişehir'de, Bolu'da Erzincan'da, Bursa'da, Gemlik'te yaşadım. Onun için bende yoğun Anadolu kültürü var. Benim hayatım Etiler-Bebek arasında geçmedi. Halkla elektriğim çok tuttu, insanlar sahip çıktı bana. Bu ülkede Artvin'den esen rüzgar Edirne'den çıkıyor; çıkana kadar da herkesin çamaşırını kurutuyor. Ben insanlara bu ortak değerlerden bahsettim, aşırı uçlara hiç kaçmadım. Benim işim güldürmek, insanlara iki saat keyifli vakit geçirtmek. Ben birilerini kırmayan insanım, arkamda kırık bir insan kalmasına inanılmaz üzülüyorum. Benim için ‘‘ana kuzusu’’ diyorlar, dana gibi yaşamaktansa ana kuzusu olmayı kabul ediyorum. Ben hakikaten doğru bir adamım Yener ağabey.

R'SİZ KOMEDYEN

R'leri söyleyemeyenlerin Türkiye'de spiker, şarkıcı oldukları bir gerçek.

- Yener ağabey, hangi harfi söyleyemediğin önemli değil, kalan 28 harfle neler söylediğin önemli. Bugüne kadar 29 harf konuşup bir halt yememiş bir sürü insan var Türkiye'de. Ayrıca ben R'leri söyleyemiyor değilim, belki de siz yanlış söylüyorsunuz. Sizin söylediğinizin doğru olduğunu kim biliyor? Benimki başka bir harf, bunu da koysunlar alfabeye. R'leri söyleyemiyorum diye kimseden özür dilemem. Ayrıca özürlüyle dalga geçilmez, günahtır. İşte R'leri söylemeden buraya kadar geldim, tırmalayarak, aracılar olmadan. Ben hep işimi iyi yaptım, hep birileri beni beğendi. Sadece Fatih Altaylı ağabeyim Kanal D'deki programım başlamadan bana kefil oldu, ona saygıda kusur etmem.

BEYAZ'IN MAL BEYANI

Bir de mal beyanı yapsın bakalım.

- Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi'nde dubleks bir evim var. Maya İnşaat'tan Mayadrom'dan yeni aldığım bir ev var, taksitleri 2001 yılına kadar devam edecek. Yine taksitle aldığım Podima'da bir evim var. Arabam ise SLK spor Mercedes.

UÇAKTAN DA KORKARIM

Gelelim şu karizma meselesine...

- Denizi sevmiyorum, yüzme de bilmiyorum. Onun için ayağımı yerden kesmem. Su olan her yerde boğulma tehlikesi atlatabilirim, benim için hiç farketmez. Uçaktan da çok korkarım. Tehlikeye girmekten kaçarım, hep sağlamcıyımdır. Çünkü yaşamayı çok seviyorum. Aslında adrenalimi olur olmaz yerlere harcamıyorum, sahneme ve beraber olduğum kadına saklıyorum.

Beyaz'a Allah şans, sağlık, para ve de bol Adrenalin versin. Gerçekten işi çok zor. Yani bu kadarına Horhor Çeşmesi olsa dayanmaz.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.