« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam: Oyun kalitesini artırmak istiyoruz

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, "Ligin renkli takımlarından biri olarak sahne almaya çalışacağız" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mersin İdmanyurdu, yeni sezon hazırlıklarını Isparta'da Davraz Kayak Merkezi'ndeki tesislerde sürdürüyor.

Kamp döneminin ilk etabını Davraz'da sürdüren kırmızı-lacivertli ekip, günde çift idmanla yeni sezona hazırlanıyor. Teknik direktör Nurullah Sağlam nezaretinde ısınma koşusuyla başlayan ve açma germe egzersizleriyle süren antrenmanda, futbolcular dayanıklılık koşusu da yaptı.

Kamp dönemini değerlendiren Sağlam, Spor Toto Süper Lig'e geçen sezon yükselen bir takım olarak, her geçen gün üzerine bir şeyler koyabilen bir kadro ve oyun kalitesini artırmak istediklerini söyledi.

Takımda eksik ve sakat futbolcu bulunmadığına dikkati çeken Sağlam, “Kamp döneminde her şey planladığımız gibi devam ediyor. Son olarak babasının rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Josef Boum'da dün itibariyle kampa katıldı. Çalışmalarımız tam kadro devam ediyor. Artık ortama adapte olmaya çalışıyoruz. Çünkü çok uzun bir süre ara verdik. Ligin renkli takımlarından biri olarak sahne almaya çalışacağız” dedi.

Sağlam, Davraz kampının ardından Slovenya'da kamp yapacaklarını ifade ederek, “23 Temmuz'da ikinci etap kamp çalışmalarımız Slovenya'da olacak. Slovenya'da hazırlık maçları ağırlıklı bir programımız var. Daha sonra Türkiye'ye dönerek düzenlenecek olan bir turnuvaya katılmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Transfer komitesinin çalışmalarına devam ettiğini anlatan Sağlam, şunları söyledi:
“Eksikliğini duyabileceğimiz bir iki mevki var. Ama çok aceleci davranmak istemiyoruz. Özellikle yapacağımız transferler net olsun istiyoruz. Mevcut kadroda sadece alternatif sorunu olacak belli mevkiler var, o alanda transfer çalışmalarımız yoğunlaşıyor. Dolayısıyla mevcut kadromuzla da iyi şeyler yapabilecek bir takım konumundayız. Transferler için isim söylemek çok doğru olmaz. Bize çok kolay sürede uyum sağlayabilecek tarzda, takımın özellikle belirli noktada eksikliğini giderebilecek oyuncular düşünüyoruz.”

Sağlam, 2015 yılına kadar sözleşmesi devam etmesine rağmen kampa mazeret bildirmeden katılmayan Spas Delev'in sorununu bilmediklerini, kulüp yönetiminin bununla ilgili açıklama yapacağını kaydetti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler