« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam, Mourinho gibi

Yıldırım, "Transferleri rastgele değil, titiz bir araştırmanın sonunda yaptık. Rüştü, bu ülkenin sembolü. Aldığı paranın abartılmaması gerekir. Navarro gelmek için can atıyor. Ancak, kulübünün istediği bonservis ücreti çok yüksek." dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören yeni sezonu, eşi Revna Hanım, çocukları Erdoğan, Cemal ve Yelda ile birlikte tatilini geçirdiği Bodrum’da değerlendirirken, iddialı açıklamalarda bulundu. "Önümüzdeki sezon Süper Lig’in iktidarı olacağız" diyen Demirören, yeni teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam’ı, Chelsea’nin ünlü Portekizli hocası Jose Mourinho’ya benzetti.

Bodrum Torba’daki Escape Beach-Resort Otel’de Hürriyet’e konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı, yeni transferlerle daha da güçlendiklerini belirtirken, ligde ve Avrupa’da büyük başarılara imza atmaya hazırlandıklarını ifade etti.

Demirören, şunları söyledi: "Takımın başına, Ertuğrul Sağlam’ı getirdik. Ben, hocamızı Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho’ya benzetiyorum. Kendisine inanıyor ve güveniyoruz. Onunla büyük başarılara imza atacağız.

Kısa zamanda büyük iş yaptık

Transferleri rastgele değil, titiz bir araştırmanın sonunda yaptık. Beşiktaş Futbolcu Tarama Komitesi’nde görev yapan Ulvi Güveneroğlu, Necdet Ergün, Fikret Demiral, Metin Uzun, Sarp Yiğit, Gürsoy Yalçın ile menajerimiz Ali Gültiken, Tello ve Cisse’nin geçen sezonki tüm maçlarını izleyerek rapor tuttular. Bu rapor hocamız Sağlam tarafından onaylandı. Futbol şube sorumlumuz Celal Kolot ve dış ilişkiler sorumlumuz Mario Berk, Sağlam’ın alınmasını istediği oyuncuların işini kısa zamanda bitirerek büyük iş yaptılar.

Türkiye’den alınabilecek en iyi futbolcuları kadromuza kattık. Türk Milli Takımı’nın sembolü olan Rüştü dünya çapında bir kaleci. Ankaraspor’daki performansıyla A Milli Takım’a seçilen kaleci Hakan, Türkiye’nin en iyi sağ kanat oyuncularından Mehmet Yozgatlı’yla gücümüze güç kattık.

Bazıları kafalarını Rüştü’nün alacağı paraya takmış. Böylesine üst düzey bir kaleciye vereceğimiz ücretin abartılmaması gerekir. Çünkü o, bu ülkenin sembolü olmuş bir isim.

Rakiplere fark atarak şampiyon olacağız

Chelsea Kulübü’nün patronu Abramovich ve teknik direktörü Mourinho, Makelele konusunda gerekli kolaylığı gösterdi. Ancak, son anda çıkan bazı pürüzler yüzünden kendisinden vazgeçtik. UEFA Kupası’nı üst üste iki kez kazanan Sevilla’nın kaptanı Navarro, Beşiktaş’a gelmeye can atıyor. Kulübü bonservisi için astronomik bir rakam istiyor. Bir yıl sonra serbest kalacak bir oyuncu için bu kadar çok para verilmez. Beşiktaş, yalnız Türkiye’deki değil, Avrupa’daki birçok yıldız futbolcunun gelmek istediği bir kulüp oldu. Geçen sezon genç bir kadroyla mücadele ettik. Buna rağmen şampiyonluğu son iki maçta kaybettik. Yeni sezonda 100. yılımızdaki gibi rakiplerimize fark atarak şampiyon olacağımıza inanıyorum. Taraftarlarımız önümüzdeki sezon çok farklı bir Beşiktaş izleyecek. Daha çok koşan, savaşan bir Kartal olacak karşılarında.

Yabancı sayısının artmasına karşıyız

F.Bahçe, Süper Lig’deki 18 takımdan sadece biri. Ancak, yöneticileri Futbol Federasyonu ile uğraşmayı alışkanlık haline getirdi. Tüm kulüplerin fikirbirliği içinde hareket etmesi gerekir. Beni ilgilendiren, Türk futbolunun ve Beşiktaş’ın geleceği. Şampiyonluk ve başarılar için değerlerimizden asla taviz vermeyiz. Türk futbolcusu, 2002 Dünya Kupası’nda üçüncü oldu. Demek ki, inandığınız ve desteklediğiniz zaman başarılı oluyorlar. Yabancı sınırlamasının kalkmasına kesinlikle karşıyız. Bu konuda karşımda kim olursa olsun sonuna kadar mücadele ederim. Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye’deki profesyonel ve amatör tüm kulüplerin federasyonudur."

Bunları da Beğenebilirsiniz