« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam: Hemen pes ediyoruz

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Süper Lig’in 8. haftasında 9 teknik direktör değişikliği yapılmasının üzücü olduğunu, ancak meslektaşlarının da olumsuzluklara karşı yeterince direnmediklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sağlam, “Türk teknik direktörleri ve antrenörleri olarak yeterince direnmiyoruz. Sabırlı olup, işimize yeterince sahip çıkmalıyız. Kolayca pes etmemeliyiz” dedi.

Erciyes Üniversitesi kampüsündeki Gümüş Simit Dünyasının açılışı nedeniyle verilen iftar yemeğine katılan Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Süper Lig’in 8.haftasına kadar 9 teknik direktörün görevinden ayrılmasını ve yer değiştirmesine çok üzüldüğünü söyledi.

Sağlam, “Meslektaşlarımızın görevlerine son verilmesi veya kendilerinin istifa etmelerini üzücü buluyorum. Ortaya çıkan bu durum gerçekten düşündürücüdür. Ortada bir yanlışlık vardır. Şapkayı önümüze koyup, değerlendirme yapmak gerekir diye düşünüyorum. Gerçekçi bir analiz yaparsak, hatalarımız nedir, nerede hata yaptık diye düşünürsek, çare arayacak olursak, bazı şeyleri çözeriz. Türk çalıştırıcılar olarak biz de yeterince direnemedik. En ufak baskıda yılıp, görevi bıraktıp veya bıraktırılmak zorunda kaldık. Sabırlı olup, işimize sahip çıkmalıyız. Direnç gösterip, hemen yılmamalıyız. İşin üstüne gidip, pes etmemeliyiz” diye konuştu.

Gelecek hafta oynayacakları Beşiktaş maçına da değinen Sağlam, “Beşiktaş son iki maçını galip bitiren ve Avrupa kupasında tur atlayan bir takım olarak başarılı. Bizim de başarımız ortada. Güzel bir maç olacak. Ligdeki çıkışımızı sürdürmemiz açısından Beşiktaş maçından 3 puanla ayrılmalıyız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz