Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam: Bu galibiyet bize şampiyonluğu getirecek

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Kayserispor’u 2-0 yendikleri maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Sağlam'ın açıklamaları;

"PUAN KAYBININ TELAFİSİ YOK"

"Bugün bizim çok önemli bir maç oynadık. Rakibimiz ligin iyi kadrolarına sahip takımlardan. Şampiyonluğa ya da ligin üst sıralarına oynamak için de çok büyük yatırımlar yapıp, oyunculara çok büyük meblağlar ödedi. Bu maçın bizim için zor olacağını biliyorduk. Şampiyonluk yarışında puan kaybının telafisinin mümkün olmadığı maçlar oynuyoruz."

"İLK YARIDA KALEMİZDE POZİSYON GÖRMEDİK"

"İlk yarıda kalemizde pozisyon görmeden 2-0 gibi net bir skorla içeriye girdik. İkinci yarıda rakibin risk alacağını biliyorduk. Bu risk aldığı dönemlerde de arkada bırakacağı boşlukları değerlendirmek istedik. Nitekim bu boşlukları da bulduk. Bizim açımızdan iyi bir karşılaşma oldu. Geçen hafta G.Saray maçından sonra bu hafta da Kayserispor gibi yine güçlü bir takıma karşı iyi mücadele edip, iyi futbol ortaya koyup, çok net bir skorla galip gelmek bizim için sevindirici. Taraftarımızın coşkusu görülmeye değerdi. Onlara da çok teşekkür ediyorum." 

"OYUNCULARIM RAKİPLE POLEMİĞE GİRMEDİ"

"Rakibin ilk yarıda sert pozisyonları vardı. Oyuncularıma bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Bu sertlikler karşısında hiç tepki vermediler, rakiple polemiğe girmediler ve gerçek bir profesyonel gibi işlerini baktılar."

"FENERBAHÇE'NİN ANKARA'DA PUAN KAYBEDECEĞİNE İNANIYORUM"

Sonuçta bizim için çok zor ve önemli bir karşılaşmadan 3 puanla ayrıldığımız için mutluyuz. Ben bu galibiyetin şampiyonluk yarışında bize şampiyonluğu getireceğine yürekten inanıyorum. Önümüzdeki haftaya biz 3 puanı almış bir takım olarak, lider olarak başlayacağız. Bu durum tabii ki Fenerbahçe üzerinde önemli bir baskı oluşturacaktır ve Ankaragücü gibi çok zorlu bir deplasmanda da ben Fenerbahçe'nin puan kaybedeceğine inanıyorum. Ondan sonraki hafta da burada biz artık finali yapmak istiyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz