« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam baba ocağında

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Düzce'nin Akçakoca İlçesi'ne bağlı Beyhanlı Köyü'nde yaşayan babası ve annesini ziyaret ederek, ellerini öptü.

Ayşenur YAMAN / AKÇAKOCA(Düzce), (DHA)
SON GÜNCELLEME

Önümüzdeki sezon da Bursaspor'da görevine devam edeceğini söyleyen Ertuğrul Sağlam, başka bir takımla olmak gibi bir beklentisinin olmadığını, teklif gelirse de kabul etmeyeceğini söyledi.

Ertuğrul Sağlam, Akçakoca'ya bağlı Beyhanlı Köyü'nde yaşayan Ereğli Demir Çelik Fabrikası'ndan emekli babası 70 yaşındaki Yılmaz Sağlam ve annesi 67 yaşındaki Fatma Sağlam'ı dün ziyaret etti. Bursaspor bayraklarının dalgalandığı evinde anne ve babası ile hasret gideren Ertuğrul Sağlam, ailesi, tanıdıkları ve hemşerileriyle zaman geçireceğini söyledi.

DHA muhabirinin sorularını cevaplandıran Ertuğrul Sağlam, "Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olmamız nedeniyle çok iyi bir kadro oluşturmak zorunluluğunu ortaya çıkarıyor. Bizim adımıza o yüzden elimizdeki yıldızları ve kendi işimize yarayacak oyuncuları elimizde tutup, onların yanına performansını olumlu derecede etkileyecek, onlara katkılar yapacak, hem de takım oyununa katkı sağlayacak düzeyde transferler yapmamız gerekecek. Bu yüzden de iyi araştırmalar yapıyoruz. Kimsenin endişesi olmasın. Önümüzdeki sezon Süper Lig'de, hem de Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi çok iyi temsil eden Bursaspor olacaktır" dedi.

Sağlam, sezona başlarken şampiyonluk hedeflerinin olup olmadığıyla ilgili soruyu ise, şöyle cevapladı:

"Sezona başlarken şampiyonluk hedefi ile girmedik. Hedefimiz Avrupa kupalarına katılmaktı ama daha sonra ki dönemde oluşan şartlar, ürettiğimiz değerler her geçen gün daha büyük hedefi kovalamaya yöneltti. Dolayısıyla baktık ki bizim gücümüz, bizim inancımız bu ligde şampiyon olmaya yetecek düzeyde. O yüzden bizde potansiyelimizi sonuna kadar kullandık. Mücadelemizi sonuna kadar devam ettirdik. Hak ettiğimiz şampiyonluğu aldık"

Transferle ilgili olarak ise Sağlam, "Yabancı ve yerli transferlerimiz olacak. 4 veya 5 oyuncu ile transferi kapatmayı düşünüyoruz. Takip ettiğimiz, görüşmede olduğumuz çok iyi oyuncular var" diye konuştu.

Bursaspor'da görevine devam edeceğini ifade eden Sağlam, "Önümüzdeki sezon da Bursaspor'da görevime devam etmeyi düşünüyorum. Başka bir herhangi bir takımla olmak gibi bir beklentim yok. Teklif gelirse de kabul etmeyeceğim zaten" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler