« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam’a sabır gösterin

Türkiye’de yerli hocaya ve futbolcuya tahammül olmadığını kaydeden Rasim Kara, "Beşiktaş, Ertuğrul Sağlam ile başarıyı yakalar. Bunun için camianın, genç çalıştırıcıya sahip çıkması lazım" dedi.

Ercan ATA/DHA
SON GÜNCELLEME
BİR dönem Beşiktaş’ı da çalıştıran ve şu an Azerbaycan’ın Karabağ takımında teknik direktörlük yapan Rasim Kara, Türkiye’den ayrılmasında yabancı hayranlığının büyük rol oynadığını söyledi. Beşiktaş’ta başarılı olmasına rağmen yola devam edemediğini kaydeden Kara, "Benim dönemimde 88 gol atmış, 62 averaj yapmıştık. Tiganalı Beşiktaş 43 gol atmasına rağmen, Fransız teknik adam el üstünde tutuluyordu. Türkiye’de yabancıya karşı inanılmaz derecede bir tahammül var" diye konuştu.

Ertuğrul bizim evladımız

Ertuğrul Sağlam
’ın tertemiz, karakterli ve haddini bilen biri olduğunu vurgulayan Kara, "Kendisini çok başarılı buluyorum. Sağlam konusunda hiçbir endişem yok. Ancak, kötü bir sonuçta herkes onun üzerine gelecek. Genç hocanın böyle bir psikolojik baskıya ne kadar dayanabileceğini bilemiyorum. Tigana’ya gösterilen sabır Ertuğrul Saglam’a da gösterilir mi? Bizim evladımıza daha fazla sahip çıkılması gerekiyor" dedi.

Carlos ve Lincoln’ün transferlerinin ülkemiz için önemli fırsat olduğunu da sözlerine ekleyen tecrübeli hoca şunları söyledi: "Bu tip oyuncular, futbolumuza çok şey katar. Bu yıl 4 büyük takımın alt tarafla arayı biraz daha fazla açacağını tahmin ediyorum. Zirve mücadelesinde ise 4 büyükler arasında kıran kırana bir çekişme yaşanacak."

Bunları da Beğenebilirsiniz