« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağda oynasaydım Cafu alınırdı

"Fenerbahçe’de 3 yıl sol kanatta oynadım, ben gidince Roberto Carlos’u aldılar."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

6 yıl formasını giydiği, son 3 yıl kaptanlığını yaptığı F.Bahçe’den sezon sonunda ayrılarak eski teknik direktörü Daum’un Almanya 2. Ligi’ndeki takımı Köln’e transfer olan Ümit Özat, Avusturya kampında VATAN ekibini konuk etti.

eknik direktör Christoph Daum, G.Saray’dan transfer edilen kaleci Mondragon ve antrenör Murat Kuş’un da katıldığı keyifli sohbette Ümit Özat çok ilginç açıklamalar yaptı.

İşte tecrübeli futbolcunun verdiği mesajlar:

F.Bahçe’de Alex hangi konumdaysa biz de burada öyleyiz. Köln, Alman Ligi’nde Bayern Münih ile eşdeğer, köklü bir kulüp. Her antrenmanı 3-4 bin kişi izliyor, 45-50 bin seyirciye oynuyorlar. Geçen yıl 40 milyon Euro harcayıp başarılı olamadılar ama bu yıl 1.Lig’e çıkacağımıza eminim.

1 aydır gecemi gündüzümü bilmiyorum, sürekli Almanca çalışıyorum. Alman filmlerine bakıp Alman müziği dinliyorum. Dili öğrenmeliyim, kendimi yabancı ve kenara itilmiş görmek istemiyorum.

Bild gazetesi sağ ayağımın dışını düzgün kullandığıma dair bir haber yayınladı. Antrenmanlarda takım arkadaşlarım ’Bu vuruşu bana da öğret’ dediler. Eğer iyi bir sol bek alınırsa hocamız Daum beni sağda oynatacak.

Ben aptal değilim, F.Bahçe’de 3 yıl daha kalıp daha fazla kazanabilirdim. Neden yok desem de sebeplerim içimde kalacak. 3 kaptanın ayrılması tamamen tesadüf. Herkesin nedenleri var ben açıklamam gereken nedenleri açıkladım, saklamam gerekenler bende kaldı.

Burada her şey çok farklı. İdmanda ayakkabınızı, terliğinizi, suyunuzu kendiniz götürüyorsunuz. Malzemeciler taşımıyor. Biz Türkiye’de kolaylığa alışmışız. Dünyada gezmediğim ülke kalmadı ama yaşamak ayrı bir şey.

Sanatçı, doktor, ekonomist bile futbol hakkında yorum yapıyor. Bende popstara katılıp yorum yapacağım. Bazıları ’manşet yapacağım, gündeme geleceğim’ diye yazıyorlar. Senin yazdığına göre gelenler tribünde tepki gösteriyorlar.

Roberto Carlos dünyada tek değil ama en iyi 3-5 sol bekten biri bana göre. F.Bahçe’ye devamlı dünya yıldızları geliyor. Sol kanatta 3 yıl oynadım, takımdan ayrıldıktan sonra R.Carlos’u transfer ettiler. Sağ bek oynasaydım gittiğimde bu sefer Cafu alınırdı!

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.