Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sağanak yağmur alt geçidi göle çevirdi, araçlar mahsur kaldı

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR / DİYARBAKIR, (DHA)
  03 Mayıs 2017 - 15:49Son Güncelleme : 03 Mayıs 2017 - 16:38

  DİYARBAKIR’da, öğlen saatlerinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Diyarbakır- Şanlıurfa karayolundaki bir köprülü kavşağın altı göle dönüştü. Alt geçitte sular içinde mahsur kalan 3 araçta bulunanlar kendi imkanları ile kurtulurken, araçların çıkarılması için itfaiye ve karayolları ekiplerinin çalışması sürüyor.

  Diyarbakır kent merkezinde öğleden sonra etkili olan sağanak yağmur, özellikle Diyarbakır- Şanlıurfa karayolunda yaşamı olumsuz etkiledi. Sağnak yağış nedeniyle söz konusu karayolu üzerinde bulunan Doğum Hastanesi köprülü kavşağın alt geçidi su ile dolup göle dönüşünce seyir halinde olan bir minübüs ile 2 özel otomobil mahsur kaldı.

  Sağanak yağmur alt geçidi göle çevirdi, araçlar mahsur kaldı
  Görgü tanıklarının ifadesine göre 3 araçta bulunanlar kendi imkanları ile araçtan çıkarken, polis ve itfaiyeye haber verildi. Alt geçit trafiğe kapatılırken, çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans bölgeye gönderildi. Belediye’den gelen itfaiye ekipleri bot ile alt geçidin altına girerek araçların içinde kimse olup olmadığına baktı, ancak araçtakilerin daha önce çıktıkları belirtildi. Alt geçidin altında suda kalan 3 aracın kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

  Sağanak yağmur alt geçidi göle çevirdi, araçlar mahsur kaldı

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı