Gündem Haberleri

  Sağanak yağış Edirne'yi böyle vurdu

  Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA)
  06.09.2014 - 17:47 | Son Güncelleme:

  EDİRNE’de aniden bastıran şiddetli yağmur caddeleri göle çevirirken çok sayıda ev ve işyerini su bastı.

  Öğleden sonra aniden bastıran yağmur nedeniyle 1’inci Murat, Koca Sinan ve Şükrüpaşa Mahallelerinde çok sayıda ev işyerini su bastı. Edirne’de etkili olan sağanak nedeniyle Doktor Sadık Ahmet, Güngör Mazlum, Bahriye Üçok ve İlhami Ertem Caddeleri ile Atatürk Bulvarı’nda bazı işyerlerini ve öğrenci yurdunu su bastı.

  SAĞANAK YAĞIŞ EDİRNE’Yİ VURDU / FOTO GALERİ

  Yollarda biriken su trafiğin aksamasına neden oldu. Yağışın etkili olduğu İlhami Ertem ile Sadık Ahmet Caddelerini polis ekipleri şerit çekerek araç trafiğine kapattı. Ekipler, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarırken ev ve işyerlerini su basan çok sayıda vatandaş belediye ekiplerinin yetersiz olmasına isyan etti. Edirne’de her yağış sonrası su baskını sorununu yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar evlerindeki ve işyerlerindeki suları kendi imk?nlarıyla boşalttı. Bazı vatandaşlar ise ellerinde kazma kürek yardımıyla cadde üzerindeki tıkanan rögar kapaklarını açarak suları boşaltmaya çalıştı.

  1’inci Murat Mahallesi’nde evini su basan Ahmet Baskı, eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini söyleyerek belediyenin bir an önce bu soruna çare bulmasını istedi. Edirne Belediyesi ekipleri su basan caddeler üzerinde büyük su pompası kurarak tahliye çalışması yaptı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı