Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sağ koltuğa tek kurşun

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  15 Ekim 2005 - 02:15Son Güncelleme : 15 Ekim 2005 - 02:15

  Eşi Mustafa Ellik ile karşılıklı boşanma ve toplam 1.5 milyon YTL’lik tazminat davası süren Ebru Vreskala Ellik, babasının otomobiliyle işe giderken silahlı saldırıya uğradı.

  İZMİR’de Gençlik ve Spor eski İl Müdürü Bahri Vreskala, bir spor merkezinin sahibi kızı Ebru Vreskala Ellik’i (28) işyerine bırakmak için dün öğle saatlerinde otomobiliyle yola çıktı. Sağ ön koltuğunda oturan jimnastik antrenörü Ebru Vreskala Ellik, Alsancak’taki işyerinin yakınındaki sokağa geldiklerinde, köşe başında beklediği tahmin edilen 20-25 yaşlarında, 1.70-1.80 boylarındaki kişinin saldırısına uğradı.

  Önce camı kırdı

  Tabancanın kabzasıyla camı kıran kimliği belirsiz saldırgan, Ellik’e tek el ateş ettikten sonra kaçtı. Kızının yaralandığını gören Bahri Vreskala, hızla yoluna devam edip hastaneye gitti. Kurşun, Ellik’in sağ el bileğinden girdikten sonra sağ bacağına ardından da karnından girip kalçasının sol tarafından çıkıp koltuğa saplandı. Ameliyata alınan Ellik’in durumu ağır.

  Damadını suçladı

  Bahri Vreskala, ‘Damadımın azmettirdiğini düşünüyorum. Zaten, davaların hemen ardından hem ben hem de kızım, onun tarafından sürekli ölümle tehdit edildik. Damadım hakkında suç duyurusunda bulunmuştuk’ dedi. DHA muhabirinin telefonla görüştüğü Mustafa Ellik (32) ise iddiaları yalanladı. Polis, Mustafa Ellik’in ifadesini alacak.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı