KARABÜK HABERLERİ

Safranbolu Belediyesi Safranbolulularla Bayramlaştı

IHA
17.07.2015 - 20:50Son Güncelleme : 17.07.2015 - 20:51

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI NECDET AKSOY HASAN DEDE TEPESİNE YAPILMASI PLANLANAN OTOPARK ALANI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

IHA

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen vatandaşlarla bayramlaşma töreni başkanlık makamında gerçekleşti.
Safranbolu Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen bayramlaşma törenine Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, oda başkanları ve üyeleri, daire müdürleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Aksoy, Ramazan ayında yapılan çalışmalar ve Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün Hasan Dede Tepesi bölgesine yapılacak olan otopark projesini iptal edilmesi konusunda vatandaşları bilgilendirerek 2013 yılından bu yana çalışmalar yaptıklarını ve her seferinde eksikler çıkararak ertelendiğini, otopark alanıyla ilgili toplantı da tek cümleyle açıklanacak bir meseleyi muhaliflerce bir buçuk saat konuşulduğunu ama 2 yıldır uğraştıkları projenin 15 dakikada iptal edildiğini söyledi. Aksoy, Hasan Dede Tepesi üzerinde meydana getireceğimiz büyük bir otopark alanıyla çarşının trafik yoğunluğunu rahatlatmayı, gelen misafirlerimiz arabalarını tedirgin olarak park yapıyorlar, bir şey olur korkusuyla kısa sürede Eski Çarşı’dan gidiyorlar. Proje arabalarını rahatlıkla, güvenilir olarak park edebilecekleri kolay bir şekilde çarşıya ulaşabilecekleri bir projeydi.” diyerek işin jeolojik açıdan bir sakınca doğurmayacağı, plan tadili yapılmasının önünde jeolojik açıdan bir engelin bulunmadığı konusunda onay alındığını, belediye meclisi tarafından Hasan Dede Tepesi üzerindeki plan tadilatı çalışmasını yapıldığını, her seferinde eksiklikler gösterildiğini, çarşı bölgesinin tamamını etkileyecek bir proje olduğunu söylemeleri üzerine ‘Eski Çarşı’dan otoban mı geçiriyoruz.’ diye tepki gösterdi.
Koruma Kurulunun yaptığı yanlışları vatandaşlara, şikayetlerini Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’a iletti ve törene katılan herkesin bayramını kutladı. Bunun üzerine Saylar, ellerinden geleni yaparak bu projeyi uygulayacaklarını ifade etti. Vatandaşların bayramlarını kutladı.
Konuşmaların ardından söze başlayan Karabük Milletvekili Osman Kahveci, törene katılan herkesin bayramını kutladıklarını ifade ederek “Beğenmediğiniz yerlere öneri getireceksiniz, arkadaşlarımız da bununla ilgili çalışmalarını yapacaklar. Yani olmazı yok. Seçimlerden sonra hava alanlarını, Hasan Dede gibi önemli projeleri durdurmaya çalıştılar. Her halde birileri bu seçimlerden cesaret aldı. Bilinmesini isterim ki Hasan Dede Projesi bizim Safranbolulu hemşehrilerimize armağanımızdır. Bu projenin arkasında her zaman duracağız. Kimsenin Safranbolu’da turizmin gelişmesine engel olmaya hakkı yoktur. Bırakın Dünya Miras Kentinde turizm payından herkes hakkını alsın” dedi.
Kahveci, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’un arkasında olduklarını, Safranbolu’ya çok daha güzel hizmetler vereceğinden şüphelerinin olmadığını ifade ederek İslam Aleminin Ramazan bayramını kutladı.
Konuşmaların ardından vatandaşlarla bayramlaşma gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Safranbolu Belediyesi Safranbolulularla Bayramlaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Temmuz 2015 tarihinde saat 20 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Safranbolu Belediyesi Safranbolulularla Bayramlaştı haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:52
  • Yatsı
   20:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı