KARABÜK HABERLERİ

Safranbolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme İmzalandı

IHA
26.02.2015 - 01:53Son Güncelleme :

SAFRANBOLU BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN YAKLAŞIK 100 İŞÇİYİ KAPSAYAN 3 YILLIK TOPLU SÖZLEŞME SAFRANBOLU BELEDİYESİ İLE BELEDİYE İŞ SENDİKASI ARASINDA İMZALANDI.

IHA

Safranbolu Belediyesinde çalışan yaklaşık 100 işçiyi kapsayan 3 yıllık toplu sözleşme Safranbolu Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında imzalandı.
Safranbolu Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen Toplu Sözleşme imza törenine; Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı İlhami Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Şenol, Dursun Mustafa Dayıoğlu, Hüseyin Bilicioğlu, Sendika Yöneticileri ve işçiler katıldı.
İmza töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Necdet Aksoy, toplu sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Safranbolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 2015-2016 ve 2017 yıllarını kapsayan Toplu-İş Sözleşmesinin görüşmeleri mutabakatla sonuçlanmıştır. Toplu sözleşmenin olumlu sonuçlanmasında başta Sendika Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ben işçilerimize verilen her bir kuruşun Safranbolu’ya hizmet olarak geri döneceği inancındayım. İşçilerimizin almış oldukları ücretin karşılığını alınların teriyle Safranbolu yararına akıtarak bunun karşılığını vereceklerine olan inancım güvenim sonsuzdur. Yine işçilerimizle ilgili 2009 yılından bugüne kadar geçmişte biriken alacakları dahil tüm emekleri verme noktasında göstermiş olduğumuz hassasiyete vurgu yaparak bundan sonra da işçilerimizin doğacak bütün alacaklarını en kısa zamanda almaları için gerekli çalışmaları yapacağız. Belediyede pek çok hizmetler durdurulabilir ancak bizim çalışanımızın alnının terinin karşılığı olarak alacağının durdurulması gibi bir şey söz konusu olamaz. İnşallah bu çalışma temposu ile de arkadaşlarımızla gönül gönüle, el ele daha başarılı hizmetlerde hep beraber olacağımıza inanıyorum. Herkese hayırlı olsun diyorum” dedi.
Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı İlhami Yılmaz ise Toplu-İş Sözleşmesinin üç yıl süreli olmak kaydıyla imzalandığını ifade ederek, “Bu Toplu Sözleşme süreci içersinde Belediye Başkanımız başta olmak üzere Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Şenol’a ve diğer Daire Müdürlerine teşekkür ediyorum. Ülkemizde enflasyonun ne olduğu biliniyor. Bizler bu toplu sözleşmeyi birinci yıl düşük yevmiyelerde yüzde 14’e varan ve yüksek yevmiyelerde de yüzde 12’ye varan ücret zamlarında imzaladık. İşçilerimiz ilk yıl yüzde 12-14, ikinci ve üçüncü yıl enflasyon artı refah payı alacaklar. Bu toplu sözleşmesi ile işçi arkadaşlarımızın yine mevcut toplu sözleşmede olduğu gibi ikramiyeler, kira, yemek elbise, kömür yardımı , bütün sosyal haklar içinde olmak üzere bu toplu sözleşmeyi imzalamış bulunuyoruz. Bu toplu sözleşmenin başta işçilerimiz olmak herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından toplu sözleşme tutanağı taraflar arasında imzalandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Safranbolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme İmzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 01 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Safranbolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme İmzalandı haberi güncellenecektir.

KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ

17 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:03
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:52
Sayfa Başı