Safirli, elmaslı ‘cep’e akıl ekledi ‘emsalsiz’i arayan Türkleri sevdi

Hanife BAŞ
28 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 27 Ocak 2011 - 21:21

El yapımı olan ve yapımında safir, kristal, titanyum, elmas gibi değerli taşların kullanıldığı Vertu telefonların fiyatları 300 bin Euro’ya kadar çıkıyor. Türkiye’de, Ascent, Signature, Ascent Ti ve Constellation modelleri bulunuyor. Vertu Dünya Başkanı Perry Oosting, lüksle akıllı telefonu birleştirdiklerini belirterek, Vertu Constellation Quest’in Türkiye’de yeni bir müşteri kitlesini çekeceğini söyledi. Türkiye’de talebin artması sonucu dağıtım ağlarını yeniden organize ettiklerini belirten Oosting, “Türkiye’de işimizin gelişiminden memnunuz. Vertu’nun yeni telefonlarının yeni müşteri segmentini çekeceğini düşünüyoruz. Lüks servislerle iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun lüks hizmetler getirdik. ‘Concierge Service’ bunlardan biri. Bu hizmet daha kişisel ve uygulamalarla yaşam tarzlarına hitap edecek“ diye konuştu.

Farklılaşmaktan hoşlanıyorsunuz
/images/100/0x0/55eaeaf0f018fbb8f89effd6
Türk müşterilerin lükse düşkün olduğunu vurgulayan Perry Oosting, şunları söyledi: “Tek, emsalsiz ve en iyi ürünü bulmak istiyorlar. Uygulama ve hizmetlerin bugünkü yaşam tarzlarına dokunmasını arzu ediyorlar. Geçen yıl Türkiye’de yerel bir servis merkezi açtık. Böylece en iyi hizmeti vermeyi hedefledik. Türkiye çok zengin ve çok kültürlü bir pazar. Ortadoğu, Rusya ve Avrupa gibi lüks trend belirleyicisi bölge ve ülkelerin ortasında bulunuyor. Bu nedenle Türkler kendilerini farklılaştırmaktan hoşlanıyor.”

Oosting, dünyadaki son lüks trendleri hakkında şu bilgileri verdi: “Lüks tüketicisi, daha kolay tanınan pahalı ürünler istiyor. Daha az zamanları ama daha fazla nakiti var. Onlar daha kişisel ve kişiliklerini, sevdiklerini sevmediklerini yansıtan ürünler istiyor. Büyük kitle pazarlarının kral haline geldiği dünyada lüks, kitle pazarının sunamadığını sunuyor. Az bulunurluk ve uzun ömürlülük.”

Uygun yer arayışımız var

Lüksün krizden her sektör gibi etkilendiğini ama krize karşı dayanıklılığını ispat ettiğini de kaydeden Perry Oosting, “Ekonomi 2009’dan sonra iyileşmesini sürdürüyor.Vertu olarak yeni ürün ve mağazalara yatırım yapmaya devam ettik. 2010’da dünyada iki haftada bir Vertu mağazası açtık. Türkiye’de de 2011’de uygun yer arayışımız olacak” diye konuştu.

Altın kaplamalısı 19 bin 500 Euro

VERTU Global Ticari Direktörü Steve Amstutz, lüks akıllı telefonları Constellation Quest’in en iyi ve güncel teknolojiyi sunduğunu dile getirerek, şu bilgileri verdi: “Cihaz tamamen el yapımı. İçerik ve servisleri de var. 140 şehri araştırma şansı veriyor. En iyi restoranları, otelleri bulabiliyorsunuz. Sade ana ekranında yalnızca kullanıcının belirleyeceği, e-posta uyarıları, takvime işlenmiş randevular ve tercih edilen haber akışı gibi en önemli ikonlar yer alıyor. Fiyatı 5 bin 500 Euro’dan başlıyor. Altın kaplamalısı 19 bin 500 Euro olacak.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı