« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Safin-Johansson finali

Avustralya Açık'ta tek erkeklerde finalistler belli oldu. Dün İsveç'li Thomas Johansson'un, Çek Jiri Novak'ı 7-6(7-5), 0-6, 4-6, 6-3 ve 6-4'lük setlerle 3-2 yenip finale çıkmasının ardından bugün de Rus Marat Safin, 6-7(5-7), 7-6(7-4), 3-6, 6-0 ve 6-2'lik setlerle Alman Tommy Haas'ı 3-2 yenerek diğer finalist oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

RAKİP MARAT SAFİN

Hemen hemen bütün favori raketlerin ilk turlarda elendiği Avustralya Açık'ın hırçın raketlerinden Rus Marat Safin, Alman Tommy Haas'ı oldukça çekişmeli geçen yarı final mücelesinde 3-2'lik skorla turnuvanın dışına iterek finalde İsveç'li Johansson'un rakibi oldu.

Maça iyi başlayan Alman raket ilk seti, tiebreak'le 7-6 kazandı. İkinci seti bu kez Alman raket karşısında toparlanan Safin tibreak seti sonunda 7-6 kazanarak mücedelede 1-1'lik eşitliği sağladı. Üçüncü sette daha atak oynayan ve puan alan tenisçi yine Haas'tı ve bu seti 6-3 kazandı. Dördüncü sette çok iyi oynayan ve rakibine oyun dahi vermeyen Rus Marat safin bu seti 6-0 kazanarak, durumu 2-2 yaptı ve maçı final setine taşıdı.

Final setinde fazla zorlanmayan turnuvanın 9 numaralı seri başı raketi Rus Marat Safin, rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi ve bu seti de 6-2 kazanarak finale adını yazdırdı.

İLK FİNALİST JOHANSSON

Daha önce bir "Grand Slam" turnuvasında yarı final dahi oynamayan İsveçli raket Thomas Johansson'un Çek Jiri Novak'ı eleyip finale çıkması, dikkatlerin bu yöne çevirilmesine neden oldu. Kariyerinin ilk "Grand Slam" finaline çıkmayı başaran 26 yaşındaki Johansson, maç sonrasında yarı final maçını kazanarak finale çıkmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Şimdi pazar günü oynayacağım maça hazırlanmalıyım" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz