Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saffet Sancaklı: Hakemlerden memnun olan yok

TFF 1. Lig'de mücadele eden İstanbulspor'un kulüp başkanı Saffet Sancaklı, "Türkiye Cumhuriyeti'nde, biz hakemlerden memnunuz diyecek bir futbol adamı yok" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Saffat Sancaklı, İstanbulspor'un lige istenilen bir şekilde başlangıç yapamadığını ifade ederek, "Lig uzun bir maraton. Ligde herkes herkesi yenebiliyor. Biz de toparlanmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Teknik direktörümüz istifa ettikten sonra hoca değişikliği yaptık ve geçen yılki hocamızı getirdik. İlerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı düşünüyorum" dedi.

Hakemlerden herkesin şikayetçi olduğunu ifade eden Sancaklı, şöyle konuştu:
"Ama bu kaosu da kendimiz yarattık. Yıllardır bu hakemlere saldır saldır, adamlar da ne yapacağını şaşırdı. Bu sene ilk maçımızın 86. dakikasında hakem bir penaltı çaldı ve maç 1-1 bitti, iki puanımız gitti. Karşıyaka'ya da 90 3'de gol attı. Bunlar hep televizyonlarda bizim haklı olduğumuzu gösteriyor. Bir şey de değiştirmedi. iki maçta dört puanımız gitti. Verilen kararları seyrediyoruz. Her hafta birileri isyan ede ede bunların kafaları da iyiden iye karıştı. Şu gidişatta ne Türk futbolu ne de Türk hakemleri umut vermiyor. Eskiden çok umutluydum. Bu iş için uğraşılıyordu. Maalesef ne Türk futbolu ne de Türk hakemliği ileriye doğru gitmiyor."

Sancaklı, sistemde büyük bir sıkıntının olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
"Büyük kaos var, kavga var, gürültü var. Her hafta maçlarda kavga çıkıyor. Yöneticiler arasında demeç savaşı var. Federasyon ile hükümet arasında var. Öyle bir kaos var ki bu düzelmeden bunların hiçbiri düzelmez. Bence her şeyi böyle hakemlerin üzerine atmak da doğru değil. Ben hakem hocası, federasyon başkanı olsam öğreteceğim hakemlere bir şeyler. Bu işlerin başına bilen insanların geçmesi lazım. Hakem hiç kimseden etkilenmemeli. Adı üstünde hakem. Hak dağıtacak. Onun için Avrupa'da gidecekler FIFA'ya, Avrupa'nın gelişmiş ülkelerine. Siz ne yapıyorsunuz kardeşim. Onların yaptığının aynısını yapacaksın. Yeniden gidip Amerika'yı keşfetmeye gerek yok ki. Amerika orada duruyor zaten."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler