Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Safari 3’e büyük talep

  Hürriyet Haber
  04.07.2007 - 13:47 | Son Güncelleme: 04.07.2007 - 11:16

  Apple, Beta versiyonunun ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmasını takip eden ilk 48 saatte Windows için Safari‘nin 1 milyon kereden fazla indirildiğini duyurdu. Dünyanın en hızlı ve kullanımı en kolay tarayıcısı olma özelliğini taşıyan Safari 3, www.apple.com/safari sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

  Windows işletim sisteminde çalışan en hızlı tarayıcı olan Safari 3, sektörün standartlarını belirleyen iBench testlerinin sonuçlarına göre web sayfalarını, Internet Explorer 7’den iki kat ve Firefox 2’den de 1.6 kat daha hızlı gösterebiliyor.* Safari 3, HTML, CSS, JavaScript, SVG ve Java gibi tüm modern Internet standartlarını destekliyor. Safari ile ilgili güncellemeler, Apple’ın ‘Yazılım Güncellemeleri’ ile dün akşam hizmete sunulan ve daha önce rapor edilmiş olan hataları düzelten ‘Windows Public Beta için Safari Güncellemeleri’ aracılığıyla sunuluyor.

   

  Windows için Safari 3, Windows XP ya da Windows Vista işletim sistemleri ile çalışabiliyor ve minimum 256 MB hafıza ve 500 MHz Intel Pentium İşlemcili sistem gerektiriyor.

   

  *Performans, sistem konfigürasyonu, ağ bağlantısı ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Test, Windows XP işletim sistemi ile çalışan, 1 GB RAM’e sahip iMac 2.16 GHz Intel Core 2 Duo sistem üzerinde yapılmıştır.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı