Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şafak vakti vize işkencesi

Eskişehirsporlular, İskoç ekibi St. Johnstone ile oynayacağı maç için İngiltere vizesi almak üzere dün sabah 05.00’te uyandırıldı.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Saat 06.00’da Ankara’ya otobüs yolculuğu başladı. Elçilikte fotoğrafları çekilen futbolcular, bir de parmak izleri alınınca küplere bindi

YURT dışına gitmek için vize çilesi çekmek artık neredeyse kanıksadığımız bir olay haline geldi. Hemen her gün medyada bu konuda haberlere rastlamak mümkün. Sporcular ve özellikle de üst düzey futbolcuların, bunun bir istisnası olarak, vize konusunda nispeten rahat oldukları düşünülürdü. Fakat söz konusu İngiltere olunca futbolcuların da her vatandaş gibi o sıkıntıyı çekeceği dün bir kez daha anlaşıldı.
Beşiktaş’a gelen yasak nedeniyle UEFA Avrupa Ligi’ne alınan Eskişehirspor, 2. ön eleme turunda İskoçya’nın ST. Johnstone takımıyla eşleşti. İlk karşılaşmayı yarın Eskişehir’de oynayacak temsilcimiz, rövanşı 26 Temmuz’da İskoçya’da yapacak. İşte bu ikinci karşılaşma için Eskişehirspor futbolcu, yönetici ve diğer görevlilere İngiltere vizesi gerekiyordu.
Kırmızı siyahlılar, daha önce vize için hiç konsolosluklara gitmiş değildi. Ama söz konusu İngiltere olunca, futbolcuları canından bezdirecek saatler yaşanmaya başlandı.

Yorgun, sinirli ve aç

Sabah 05.00’te herkes uyandırıldı. Bir saat sonra Ankara’ya yola çıkıldı. İngiltere Büyükelçiliği’ne gelindiğinde, yolculuktan dolayı zaten tepkili olan futbolcuları çıldırtacak uygulamalar başladı.
Önce herkesin tek tek fotoğrafları çekildi. Şaşıran oyuncular, parmak izine alındıklarında isyan etmeye başladı. Ama çaresiz parmak izlerini de verdiler. Yöneticilere dert yanan oyuncular, “Biz suçlu muyuz da fotoğraflarımızı çekip, parmak izlerimizi alıyorlar. Bu nasıl iş” diye çıkıştılar. Ama kimsenin yapacağı bir şey yoktu. Elçilikten çıkıldı, hemen oracıkta bir yerde kahvaltı yapıldı, ardından otobüse binildi ve Eskişehir’e gelinip, o yorgunluk ve stresle idmana çıkıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz