« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sadri Şener'den transfer sürprizi

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmaları durumunda kadroyu önemli takviyelerle güçlendireceklerini söyledi.

YUNUS EMRE SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Şampiyonlar Ligi'nde camia olarak gruptan çıkacaklarına inandıklarını söyledi. Bunun için yeterli bir kadroya ve çok kaliteli bir teknik adama sahip olduklarını kaydeden Başkan Şener, "Eğer gruptan çıkarsak önemli takviyelerle takımımızı çok daha güçlendireceğiz. Bunun için şimdiden transfer çalışmalarına başladık. Özellikle yerli oyuncu takviyesi yapmak istiyoruz. Bu konuda teknik heyetimizin istediği oyuncuları yakından takip ediyoruz" dedi. Trabzonspor'un gündeminde olan yerli oyuncuların Samsunspor'dan Kemal, Gaziantepspor'dan Olcan ve Eskişehirspor'dan Alper olduğu ve bu futbolcuların alınması için devre arasında kulüplerine teklifte bulunulacağı belirtildi.

KADRO 31, SAHADAKİ FUTBOLCU SAYISI 11

Trabzonspor, Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada çalışmalarını bu sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü. Milli takımın maçını izlemek için İstanbul'a gittiği öğrenilen Teknik Direktör Şenol Güneş'in yer almadığı antrenmanı yardımcı antrenör Ünal Karaman yönetti. Sakatlıkları bulunan Vittek ve Henrique ile milli takım kamplarında bulunan Zokora, Pawel Brozek, Adrian, Glowacki, Burak, Serkan ve Giray antrenmana katılmadı. Sakatlıkları devam eden Tolga, Volkan ve Piotr Brozek ise salonda çalıştı. Dün A2 takımıyla maça çıkan Eren, Sercan ve kaleci Zeki ise takımdan ayrı olarak koşu yaptı. Diğer futbolcular ise antrenmanda koşunun ardından kondisyon çalışması yaptı. Toplam 31 kişilik kadrosu bulunan Trabzonspor'un antrenmanında milli futbolcular ve sakatlar dışında 11 futbolcunun çalışması dikkat çekti.

ŞAMPİYONLAR LİGİ PARALARI YATIYOR

Şampiyonlar Ligi'ne direkt katıldığı için kasasına 18 milyon Euro koyması beklenen Trabzonspor, ayrıca elde ettiği 4 puandan da 1 milyon 200 bin Euro kazanmayı başardı. UEFA'nın paraları taksitler halinde kulübün hesabına yatırdığı ve yönetiminde buradan gelen paralarla önce futbolcuların alacaklarını ödediği belirtildi. Asıl ödemenin Aralık ayı içerisinde yapılması beklenirken yönetim kurulu, gelecek olan yüklü miktardaki parayla borçların bir bölümünü de kapatmayı planlıyor.

BAŞBAKANA BAŞ SAĞLIĞI MESAJI YAYINLANDI

Trabzonspor kulübü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, annesi Sayın Tenzile Erdoğan'ın vefat etmesiyle ilgili olarak başsağlığı mesajı yayınladı. Siteden yapılan açıklamada, "Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, annesi Sayın Tenzile Erdoğan'ın vefat ettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhume Tenzile Erdoğan'a Yüce Allah'tan rahmet, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, değerli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz