« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sadri Şener'den Etik Kurulu açıklaması

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, "İnsanların isteğine göre hukukçular rapor vermezler, bunu kafalarının içine herkes soksun" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon'da silahlı saldırı sonucu ayağından yaralanan kulüp asbaşkanı Nevzat Şakar'ı ziyaret ettiler.

"BU KURŞUN TRABZONSPOR'A SIKILDI"

Şener ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinden dün taburcu olduktan sonra Cumhuriyet Mahallesi Nemlioğlu Cemal Sokak'taki evinde istirahat eden Şakar'a geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Başkan Şener, ziyaretin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hoş olmayan bir iki gün geçirdiklerini belirterek, “Bunu Trabzonspor'a atılmış bir kurşun olarak addetmek lazım. Fakat Trabzon şehri Trabzon'un halkı, Trabzon'un emniyetinin haliyle bu işin üstesinden geleceği inancındayız” dedi.

Bu tür olayların olmaması gerektiğini ifade eden Şener, "Trabzon şehri devamlı böyle kurşunla bahsedilen bir şehir olmamalıydı. Umarım bu failler bir an önce yakalanır, adelet de yerini bulur. Bu olayların Trabzon'da özellikle Trabzonspor'da yaşanmamasını arzu ederim. Bir kulüp başkanı olarak da bunun mesuliyetini taşıyorum. Olayın şeklini Nevzat'ın anlattığı kadarıyla biliyorum. Bir de emniyet müdürü ve vali beyden bilgi alabilirsek belki size yarın doğru şeyler söyleme imkanım olabilir" ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk kupası tartışmaları

Şener, bir gazetecinin geçen sezonun şampiyonluk kupasının Trabzonspor'a verilmeyeceği yönünde dün akşam televizyon programlarındaki söylemlere ilişkin bir sorusu üzerine de açıklamalarda bulundu.

Şike iddianamesinde 8 takımın adının geçmesinin bu 8 takımın da ceza alacağı anlamına gelmeyeceğini ifade eden Şener, şöyle devam etti:
“İddianamede binlerce insanın ismi geçiyor bu bir. Etik Kurulu'nun verdiği bir rapor var. 'İptal edildi' filan diyorlar ama hayır öyle bir şey yok. Ek deliller var, bizle ilgili ek delil bir şey yok. Burada Trabzonspor Kulübü'nün bir suçu olmadığını söylüyorlar. Bu söyleyenler de profesör, doçent çok da önemli isimler. Etik Kurul, Federasyonun bir kurulu. Bu kurul bu raporunu yönetim kuruluna gönderecek. Yönetim kurulunun suç olmayan bir konuyu, illa 'suç bul' diye disiplin kuruluna gönderecek hali yok, bu da iki. Ben, Nevzat ve Recep ifade vereceğiz, zaten ikisi birbirine bağımlı, bu da üç...

Bu televizyonda ne konuşma istemene bağlı. Ben de burada şimdi kendi isteğime göre konuşuyorum, başka türlü de konuşabilirim. Veya birisi 'dikta et şunu söyle' der ona göre söyleyebilirim. O ara programa katılıp cevap vermek mümkün, bu sefer de çok ortaya düşüyorsun, gerek yok. Etik Kurulu'nun verdiği raporu bu sayılmaz, bir daha verin o da sayılmaz denmez. İnsanların isteğine göre hukukçular rapor vermezler, bunu kafalarının içine herkes soksun. Etik Kurulu raporunu okumayan varsa, bizde var, istediğiniz yere fakslayabiliriz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz