GeriSpor Sadık Karakan başkanlığa aday
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sadık Karakan başkanlığa aday

Sadık Karakan başkanlığa aday
refid:21541627 ilişkili resim dosyası

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, federasyon başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Sadık Karakan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarım kalan işlerini bitirmek ve yeni projelere imza atmak için aday olduğunu dile getirdi.

Hokeyin Türkiye genelinde yaygılaştırılması amacıyla mücadele verdiğini ifade eden Karakan, 19 Ekim 2012'de yapılacak seçimde genel kurulda aday olabilmesi için şimdiden 100'ü aşkın delegenin kendisini aday olarak teklif ettiğini söyledi.

Türkiye Hokey Federasyonu başkanlığını 2009'dan beri yürüttüğünü, bu sürede federasyonun temel taşlarını oluşturan kulüpler, sporcular, teknik elemanlar, okullar, spor basını ve diğer kurumlarla işbirliği içinde hokeyi sevdirmeye çalıştıklarını anlatan Karakan, “Demokratik tutum ve adalet anlayışın, yaşamın her alanında uygulanması, toplumların olduğu kadar camiaların gelişmesi için de çok önemli bir unsurdur. Bu tutum katılımcı, şeffaf ve adil bir yönetimi ortaya çıkarır. Üç yıllık başkanlık dönemimde bu ilkelerden hiç taviz vermedim, bundan sonra da vermeyeceğim” dedi.

Karakan, federasyonun kulüplerin değil, kulüplerin federasyonun varlık nedeni olduğunu ifade ederek, bu temel gerçek doğrultusunda, kulüplere, sporculara ve tüm paydaşlara hizmet için var olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirtti.

Öncelikle hokey sporunu ön planda tutan, dayanışma, sevgi ve saygı temeli üzerine oturmuş demokratik bir yönetimi devam ettirmek için Türkiye Hokey Federasyonu Başkanlığı'na talip olduğunu dile getiren Karakan, “Yarım kalan işleri bitirmek ve yeni projelere imza atmak için yeniden aday oluyorum” diye konuştu.

Karakan, 2020 olimpiyatlarının en güçlü adayı olan Türkiye'de hokey branşında madalya almak hedefiyle azim ve gayretle çalışacaklarını ve Türk milletini gururla temsil edeceklerini kaydetti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle