« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sadettin Saran: Fenerbahçe şike yapmamıştır yapılan haksızlığın sebebi Yıldırım'dır

Sarı lacivertlilerinin eski yöneticisi Sadettin Saran'ın geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir üniversite panelinde, kendisine yöneltilen soruya verdiği cevap Fenerbahçe'nin tepkisini çekmişti. Sarı lacivertli kulüp yaptığı yazılı açıklamada Saran'a ithafen "Fenerbahçe'nin şike yaptığını söyleyen bir kişi hangi yüzle Fenerbahçe başkanlığına aday olacak' demişti. Sadettin Saran ise yaptığı yazılı açıklama ile cevap hakkını kullanırken 'Fenerbahçe şike yapmamıştır' dedi ve hedefine Aziz Yıldırım'ı koydu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

İşte Sadettin Saran'ın yazılı açıklaması;

"Fenerbahçe Spor Kulübü resmi sitesinde bir söyleşide kullanmış olduğum sözlerin saptırılması marifetiyle, şahsımı hedef alarak yapılan açıklamaya cevap verme gereği doğmuştur.

Öncelikle bilinmesi gerekir ki, yapılan açıklama her zaman olduğu gibi Sayın Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Spor Kulübü’nün adını kullanarak yapmış olduğu bir açıklamadır ve başkan adaylığımın önüne geçmek amacıyla yıllardır uygulamaya çalıştığı politikalarının bir parçasıdır. Kendi gelecek planları doğrultusunda beni Fenerbahçe taraftarıyla karşı karşıya getirme amacıyla yapmış olduğu her girişim gibi bunun da kendisine hiçbir faydası olmadığını artık görmesi gerekir.

Sayın Aziz Yıldırım’a önerim benim toplantılarımı ve sözlerimi dikkatle takip etmeyi bırakıp, Fenerbahçe'nin her kulvarda dağ gibi büyüyen sorunlarına odaklanmasıdır.

Kamuoyu şunu cok iyi anlamalıdır: Fenerbahçe şike yapmamıştır. Şike Türk futbolunun ortak kara lekesiyken, sadece Fenerbahçelilere yöneltilmektedir. Bu Fenerbahçe'ye yapılan büyük bir haksızlıktır ve sebebi Aziz Yıldırım'dır.

Açıklamasında yer aldığı gibi, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı gibi kutsal bir görevi bu noktalara nasıl getirdiği esas kendisine sorulması gereken en önemli ve en tarihi sorudur."


Sadettin Saran: Fenerbahçe şike yapmamıştır yapılan haksızlığın sebebi Yıldırımdır F.BAHÇE'DEN SARAN'A SERT YANIT


Sadettin Saran: Fenerbahçe şike yapmamıştır yapılan haksızlığın sebebi Yıldırımdır SADETTİN SARAN'DAN ŞİKE YORUMU
Bunları da Beğenebilirsiniz