Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sadece yaşına acıdılar

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  27 Nisan 2016 - 22:04Son Güncelleme : 27 Nisan 2016 - 22:06

  Beyoğlu’ndaki evine camdan girip müzisyen Değer Deniz’i tecavüz edip öldüren katil 1 yıl sonra 45 yıl hapis cezası aldı. Katile iyi hal indirimi uygulanmadı.

  Hırsızlık amacıyla evine giren Can Meşe’nin (18) tecavüz edip öldürdüğü müzisyen Değer Deniz’in (39) davası sonuçlandı. İstanbul 1’inci Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde 43 yıldan 58 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan Meşe “Söylemek istediğim, talep ettiğim bir şey yok” dedi.

  AVUKATI SAVUNUMADI

  Meşe’nin avukatı Altan Akbaş da “Deliller değerlendirildiğinde, savunma geliştirmemizin mümkün olmadığı kanaatindeyiz. Söyleyeceğimiz tek husus sanığın yaşı itibari ile çocuk olması” diyerek lehe hükümlerin uygulanmasını talep etti. Deniz Ailesi’nin avukatı Hülya Gülbahar ise en üst sınırdan ceza isteyerek ‘toplum ve kadınlar için yarattığı tehlike dikkate alındığında, infaz tamamlanıncaya kadar sanığın kadın ve çocuklarla ilgili meslek yapmamasını’ talep etti.

  İNFİAL NİTELİKLİ

  Son kararında mahkeme heyeti, Meşe’ye ‘cinsel saldırı’dan verdiği 18 yıl cezayı, suç tarihinde15 yaşını bitirip 18 yaşını doldurmadığı gerekçesiyle 12 yıla, aynı gerekçeyle ‘nitelikli yağma’dan verdiği 13.5 yıl hapis cezasını da 9 yıla indirdi. Değer Deniz’i öldürmekten verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasında ise suçun toplumda yarattığı infial ile cinsel istismar ve nitelikli yağma suçlarının da işlenmiş olması nedeniyle hiçbir takdir indirimi uygulanmazken, suç tarihindeki yaşı nedeniyle bu ceza da 24 yıla indirdi. Toplam 45 yıl hapis cezası verilen Can Meşe’nin tutukluluk hali sürecek.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı