« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sadece Terim’in değil benim de başarımdır

Şenol Güneş, başarı ve başarısızlığın sadece bir kişiye mal edilmemesi gerektiğini belirterek, Türkiye’nin Fransa 2016’ya katılmasının da sadece Fatih Terim’in değil, kendisinin ve diğer hocaların da başarısı olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE’nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitme başarısını değerlendiren Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Bu başarı sadece Fatih Terim’in değil, benim de başarım” dedi. Güneş, dün medya mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Millileri tebrik eden Güneş, başarı veya başarısızlığın bir kişiye mal edilmemesi gerektiğini vurgulayıp, “Fatih Terim çok eleştirildi. Oysa oyuncuları hazırlamada ben de sorumluyum Hamza Hoca da Pereira da... Milli takımın başarısı da sadece Terim’in değil. Bu benim de başarım, diğer teknik adamların da. Oyuncu takımında çok kötü ise, Terim ne yapacak? Yönettiğim takımda da Bilic ve Samet Aybaba’nın payı var” diye konuştu.

PEDRO FRANCO’NUN BİLETİNİ KESTİ

TAKIMLA ilgili değerlendirmeler de yapan Güneş, Pedro Franco’nun gidici olduğunun sinyalini verdi. Güneş, “Milosevic, çok iyiye gidiyor ama Pedro sanki bizim oyuncumuz değil gibi duruyor. Geri dönüşleri ve çabuk oyuncular karşısındaki durumları istediğimiz gibi değil. Stopere bir oyuncu baktığımzı gerçektir. Mustafa Pektemek’i düşünmüyor değilim. Orta saha belirsiz. Necip iyi dönüş yaptı. Tolgay ile Veli’nin ne vereceğini bilmiyorum” dedi.

HUKUKEN AKLANDILAR AMA VİCDANEN BİR YANITI YOK

ŞENOL Güneş, Beşiktaş ve F.Bahçe yöneticilerinin yargıladığı ve yenilenen Şike Davası’ndaki beraat kararlarını da yorumladı. Davanın konusu olan dönemde Trabzonspor’u çalıştıran Güneş, “Hukuk adamlara göre değişiyorsa burada hukuk yoktur zaten. O zaman bir karar verildi ve ‘Bu karar doğru’ denildi. Şimdi başka bir karar verildi bu sefer de ’Bu karar doğru’ deniliyor. Belki iki yıl sonra yine değişecek. O zaman burada adaletten bahsedemeyiz.
Hukukta belirsizlik olmaz. Bir yerde bir cinayet varsa katil vardır, ölü vardır. Burada gereğinin yapılması gerekir, ölünün yerden kaldırılması gerekir. Hukuken aklanmış olabilirler ama bunun vicdanen bir yanıtı yok. Ortada bir suç varsa bu yargılama sportif mahkeme de yapılmalı. Normal mahkemede yargılamayı doğru bulmuyorum” dedi.

AZiZ YILDIRIM HAKLI

GÜNEŞ, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın “Ben başkanım her yere girerim” dediğini hatırlattı ve “Aziz Bey doğru söylüyor. Bizim başkan da her yere girebilir ama Ümraniye’de farklı bir yaşam alanı kuruyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.