« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sadece salaklar…

James Boswell’in biyografisini yazarak ebedileştirdiği leksikograf, dramaturg, romancı, eleştirmen, hasılı 18.yy’ın isim yapmış entelektüellerinden Samuel Johnson (1709-1784) “SADECE SALAKLAR YAZI YAZAR” demiş ama bir de bemol koşmuş yanına: “PARA KARŞILIĞI YAZANLAR DIŞINDA…”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Günlerdir, baş ağrısına, mide bulantısına, otobüs tutmasına çok keskin taze nane var nane vaziyetlerine rağmen, iyi kötü birşeyler yazmaya çalışırken, Samuel Johnson’un bu sözleri kulaklarımda çınlıyor.

 

Buradaki ‘para karşılığı’ndan maksat nedir, bilmiyorum. Geçimi yazmak olanlar mı, cukkayı doğrultanlar mı, kalemini satanlar mı? Bana yazayım diye mi para veriyorlar, para veriyoruz bari boş durmasın yazsın mı diyorlar, yahut böyle daha az zarar verdiğimi mi düşünüyorlar?

 

Yoksa James Boswell mi salak?

 

Neyse…

 

Bu haldeyken ‘SERDAR DEVRİM’İN YAZISI TEKNİK SEBEPLERLE / SEYAHATTE OLDUĞUNDAN / ELİMİZE ULAŞMADIĞINDAN FALAN YAYINLAYAMIYOR ÖZÜR DİLİYORUZ’ diye bir anonsla birlikte şöyle Tosun Paşa misali, ebleh seyircinin sadece yedi yüz elli sekiz kere seyredip hâlâ güldüğü bir Kemal Sunal filmi sokuşturmak varkene, yazacağım diye inat edip büsbütün kaliteyi düşürmek acaba akıl karı mı? (uzatmazsan a’yı olur böyle karı…) akıl kââârı mı?

 

Okuyup, kendiniz karar verin.

 

Belki de beni ‘savuşturmanın’ selâmeti açısından açığa almayı siz isteyeceksiniz!


Bunları da Beğenebilirsiniz