Dünya Haberleri

  Sadece öldürmüyor aynı zamanda parçalıyor

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  25.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Libya'daki kaostan kaçarak Türkiye'ye sığınan Türk vatandaşlarının yurda dönüşlerinin ardından basın mensuplarıyla paylaştıkları görüntüler, halk isyanının sürdüğü Kuzey Afrika ülkesindeki dehşeti de gözler önüne serdi.

  SİVİLLERE KARŞI UÇAKSAVAR MERMİSİ KULLANDILAR / FOTO GALERİ

  LİBYA'DA 6 TÜRK ÖLDÜRÜLDÜ İDDİASI

  LİBYA'DAN BUGÜN GELEN FOTOĞRAFLAR

  "Orhan Gazi-1" feribotuyla dün gece yurda dönen Türk vatandaşlar, Libya'da çektikleri görüntü ve fotoğrafları basın mensuplarıyla paylaştı.

  Libya'dan gelen Türklerin çektiği görüntüler arasında paralı askerlerin sivillere karşı kullandığı uçaksavar mermilerin fotoğrafları da bulunuyor.

  Ajanslara dün Libya'dan parçalanmış insan cesetlerinin fotoğrafları düşmüş, ancak söz konusu görüntüler aşırı derecede vahşet içerdiği için sizlerle paylaşamamıştık.

  Genellikle görgü tanıklarının telefonla açıklamaları ve sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla haber alınabilen ve bilgilerin bağımsız kaynaklarca doğrulanamadığı Libya'da ölü sayısının 1000'i bulduğu yönünde açıklamalar yapıldı.

  İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, güvenilir verilere göre Libya'da yaklaşık 1000 kişinin öldüğünü söyledi. Frattini, toplam can kaybı konusunda kesin bilgi alınamadığını da belirtti. Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu (IFHR) ise olaylarda en az 640 kişinin öldüğünü bildirdi.

    

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı