« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sadece Fener

Türkiye Ligi’nin tempo olarak İtalya, İngiltere ve İspanya’nın altında olduğuna dikkat çeken milli futbolcu, Avrupa’da oynayan Nuri ve Yıldıray’ın dışında Tuncay’ın da isim olarak adından söz ettirdiğini anlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SEZON başında Fenerbahçe ile Newcastle United arasındaki tercihini Ada’dan yana kullanan Emre Belözoğlu, Futbol Federasyonu’nun aylık dergisi Tam Saha’ya Türk futbolunu yorumladı ve sadece Fenerbahçe’nin daha başarılı olacağını iddia etti. Türkiye Ligi’nin tempo olarak İtalya, İngiltere ve İspanya’nın altında olduğunu ifade eden Emre, "Buna karşılık yetenekli oyuncularımız var" diye konuştu.

Başarılı olur

Türk futbolcusunun altyapı eksikliği nedeniyle belirli bir seviyenin üzerine çıkamadığına dikkat çeken Emre, şunları söyledi: "Futbolumuzun altın dönemi diyebileceğimiz dönemde, tüm oyuncular kariyerlerinin doruk noktasındaydı. Bununla birlikte Galatasaray’daki arkadaşlığımızın milli takıma yansıması çok önemliydi. Şu an bence Fenerbahçe, yabancı oyuncularıyla beraber bunu yakalamış gibi görünüyor. Önümüzdeki senelerde F.Bahçe’den başka bu düzeyde başarılı olabilecek bir takım görmüyorum."

Newcastle’daki takım arkadaşlarının, Türk Milli Takımı’nı yakından takip ettiğine dikkat çeken Emre, "Dünya üçüncüsü takımdan birçok oyuncunun ismini biliyorlar. Bunun yanısıra, yeni çıkan futbolculardan Nuri’yi soruyorlar, Yıldıray’ı soruyorlar. Ancak bunlar zaten Avrupa’da ismi olan oyuncular. Milli maçlarda göstermiş olduğu performanstan dolayı da bir tek Tuncay biliniyor."

Souness kovuldu

Öte yandan, Premier Lig’de 15. sıraya kadar gerileyen Newcastle United’da yönetim, İskoç teknik direktör Graeme Souness’ın görevini son verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler