SADECE BEN DİKKATLİ DAVRANDIM

Özge Ulusoy, özel hayatını ve 30 yaş hissiyatını Elele dergisine anlattı. Hacı Sabancı’yla biten ilişkisi için “Saygıyla anıyorum” diyen ünlü manken, şimdi hem iş hem de özel hayatında çok mutlu olduğunu söylüyor.

Hürriyet Haber
03.06.2013 - 09:17 | Son Güncelleme :

*En son bir araya geldiğimizden bu yana bir yıl geçti. Kısa bir ‘bir yıl değerlendirmesi’ alabilir miyim?
- Geçen sene bu zamanlarda ben “Survivor”dan çıkmış “Yok Böyle Dans” yarışması içinde büyük çabalar harcıyordum. Yarışma biter bitmez kendimi “Bugün Ne Giysem?” stüdyosunda buldum. Bir senedir de buradayım. Biz kendi içinde çok eğlenen bir ekibiz. O yüzden işe gidiyor gibi değil, arkadaşlarımla görüşmeye gidiyorum gibi geliyor. Çok eğlenerek çekim yapıyoruz, insanın sevdiği işi yapıyor olması, çalışıyor hissi vermiyor. O yüzden çok şanslı olduğumu düşünüyorum.
Allah herkese nasip etsin.
 
*Her gün televizyonda olmak nasıl bir yaşam sistemini beraberinde getiriyor?
- Bir taraftan çok güzel, bir taraftan da çok zor... Eleştirilere açık olmak, birçok konuda kendinden emin olmak gerekiyor. Bir taraftan da insanlara her gün ulaşıyor olmak, ekranda olmak çok büyük bir şans. Bunun bana çok büyük bir getirisi oluyor ve bu diğer işlerime de yansıyor. Bu sayede insanlarla buluşabileceğim birçok organizasyonda yer alıyorum. Özellikle bu kadar izlenen ve sevilen bir programda yer almak çok güzel bir şey.

*Kadınları her gün tepeden tırnağa eleştiren bir göz olarak sence bir kadının en iyi durduğu görüntüleri hangileri?
- Ben hep şunu söylüyorum; bence Türk kadını güzel giyinmeyi biliyor. Ama yaptığı hata şu; vücuduna göre giyinmeyi bilmiyor. Bir kadın vücuduna oturan hangi kıyafeti giyerse giysin iyi görünüyor zaten. Bir de insanın tarzını sindirmiş olması lazım. Örneğin bize birçok farklı tarzda yarışmacı geliyor. Gotik, rock ya da benzeri tarzlarda. Kişi bunu özenip de yapmamışsa çok eğreti duruyor. O yüzden her kadının kendi içinde kendini şık hissettiği kıyafeti bulması lazım. Benim de özel hayatımda giydiğim belli şeyler var, giymediğim de çok şey var.

*Peki sen hangi görüntüye “olmamış” diyorsun en çok?
- Günlük bir kıyafete abiye topuz yapıp gelenler oluyor. Birincisi bu, ikincisi de çorap konusu. Biz çorap konusunda biraz hassasız programda. İnce çorap dediğiniz zaman; tene uyumlu olması gerekiyor, parlak olmaması gerekiyor, yaşına uygun olması gerekiyor vs. Genç kızlarda ten rengi çorap gördüğüm an “olmamış” diyorum.

BABAMLA GÖRSELER ONUNLA YAZACAKLAR
*Günden güne güzellik grafiğin yukarı doğru çıkıyor, biraz güzellik sırlarını alalım lütfen...
- Çok teşekkür ederim. Aslında ben çok mutlu olduğum için böyle bir enerji veriyorum dışarıya. İş hayatım da özel hayatım da çok yolunda gidiyor. Bunun yansıması oluyordur. Bir de çok bakıyorum gerçekten kendime. Benim saçım, cildim, vücudum enstrümanım gibi. Bir sanatçının kemanına ya da çellosuna nasıl bakması gerekiyorsa benim de vücuduma öyle bakmam gerekiyor. Bale yaptığım dönemde de böyleydi. Kendime hep iyi bakardım. Uykumu alıyorum, spor yapıyorum, iyi besleniyorum, abur cuburdan kaçınıyorum, mümkün olduğunca az makyaj yapıyorum. Her akşam cildimi iyi temizliyorum, maskelerimi yapıyorum. Bunu yapmak en fazla 15-20 dakikamı alıyor ama değiyor.

*Hayatındaki dalgalı dönemleri nasıl atlatıyorsun? Şimdi nasıl bir ruh hali içindesin?
- Etrafımızdaki tüm genç kadınlar gibi ben de hayatımda iniş çıkışlar yaşıyorum. Bizim tek farkımız; ekran önünde olduğumuz için bunları bütün Türkiye’yle beraber yaşamamız. Bundan şikayet etmek gibi bir hakkım yok. Bu işi yapıyorsam insanların özel hayatımı merak etmeleri de çok doğal. Sadece çarpıtıldığında çok sinirleniyorum. Geçen gün üniversite arkadaşımla yazdılar. Hiçbir ilgisi yoktu tabii ki ama yanımdaki herkesle yazabiliyorlar. Babamla görseler “Yanındaki bu orta yaşlı adam kim?” diye onunla yazacaklar belki. Elimden geldiğince özel hayatımı korumaya çalışıyorum. Ben hayatımdaki bu iniş çıkışları etrafımdaki örneklere bakarak halletmeye çalışıyorum. Benim gibi göz önünde olan insanların bunları nasıl atlattığına bakıyorum. Bu benim hayatım; hatalarım da var, doğru yaptığım şeyler de var. Doğru yaptığım şeyler daha fazlaysa, benim ailem, yakınlarım böyle düşünüyorsa ben doğru bir yolda gidiyorum demektir. Her genç kız gibi yaşıyorum hayatımı, ne eksik ne fazla. Benim etrafımda ünlü olmayan ve benden çok daha zorlu ayrılıklar, barışmalar, kırgınlıklar, depresyonlar yaşayan insanlar da var. Benimki aslında çok rutin yaşanan şeyler. Evet bir ilişkim vardı, bitti. Şimdi saygıyla anıyorum, bu kadar.

*Şu an nasıl özel hayatında sular?
- Her şey yolunda gidiyor özel hayatımda şu an. Kendimi çok mutlu hissediyorum. Önemli olan iki insanın birbirini mutlu etmesi... Umarım böyle devam eder.

EGOSU YÜKSEK KİŞİLERDEN UZAK DURUYORUM ARTIK
*Hangi noktada ilişki biter senin için?
- Saygısızlık noktasında biter. Ben öyle bir şey şimdiye kadar yaşamadım, saygısız bir ortam olmadı ilişkimde. Benim de yaşadığım çok enteresan deneyimler oldu. Ama belli bir yerde dur demeyi bilmek lazım.

*Peki hangi noktada güvenini tam olarak kazanır karşındaki insan ve sen onunla devam etmeyi seçersin?
- Güven meselesi bende artık oldukça sıkıntılı olmaya başladı. Geçmişe dönüp baktığımda hep aynı hatayı yapmışım. Belli bir yaştan sonra onu anlıyorum. Zaten benimle beraber olmak isteyen herkes bana iyi davranıyor, her genç kız için bu böyle. Buna kanmıyorum artık. Ben artık karşımdaki insanın geçmişine bakmaya karar verdim. Kime nasıl davranmış, en son ilişkisi ne kadar sürmüş, nasıl ayrılmış, etrafta nasıl biliniyor gibi... Yaşadığım deneyimler sonucu zaman zaman güven sorunları yaşıyorum. Ben, bana iyi davranan insanlarla beraber olmuşum. Yanlış yargılamışım insanları. Ama artık çok daha farklı bir gözle değerlendiriyorum karşımdakini. Bir restorana gittiğimizde garsona nasıl davrandığı bile ipucu verebiliyor. Bir de egonun çok tehlikeli bir şey olduğunu düşünüyorum. Egosu yüksek insanlardan uzak duruyorum. Her konuda olabilir, çok parası var diye egosu yüksek olabilir, çok yakışıklı diye egosu yüksek olabilir ya da çok iyi bir işi var diye... Herkesin kendine güveni için egoya ihtiyacı var elbette ama onun dozunu biraz tutturmak gerekiyor bence.

SADECE BEN DİKKATLİ DAVRANDIM
*Sosyal medyayla olan bir samimiyet söz konusu anladığımız kadarıyla. Nasıl bir ilişkiniz var?
- Evet, aynen öyle. Sabah kalkar kalkmaz önce biraz korku dolu gözlerle Ajans Press’e bakıyorum. Çünkü gerçekten neyle karşılaşacağımı çok merak ediyorum. Geçen gün arabada gülüyorum; hemen alkollüydü, ayakta duramıyordu gibi haberler çıktı. Artık bunlara üzülmüyorum ama ailem üzülüyor diye canım sıkılıyor. Twitter’ın ise şöyle bir güzel yanı var; bütün güncel haberleri aynı anda görebiliyorum. Instagram da aynı şekilde. İşimle ilgili de çok kullanıyorum. Bir markaya kampanya çektiğimde o marka benim sosyal medyamı da aktif olarak kullanıyor.

*Artık ilişki konularında da sosyal medya önemli rol oynuyor. Eski sevgilinden ayrıldıktan sonra attığın tweet’ler haber oldu mesela. Biraz gönderme var mıydı?
- Bir ilişki bittikten sonra her şeyi ona yoruyor insanlar. Ben medyatik taraf olduğum için benim tweet’lerim haber oluyor, halbuki karşı tarafın da yazdığı birçok şey vardı ve onların da bana yorulma ihtimali var. Ama artık bitmiş gitmiş bir ilişki, ilişki dönemimize saygıyla bakıyorum. Sonrasında olan şeyleri de görmezden gelmek istiyorum. Herkes hata yapabilir, kimseye bir kızgınlığım, küskünlüğüm yok. Ben çok dikkatli davrandım ama sadece ben dikkatli davrandım.

*En büyük hatan ne oluyor ilişkide?
- Maalesef çok fazla yer kaplıyor hayatımdaki insan. Ben bir zaman sonra karşımdakini kendimden çok düşünmeye başlıyorum. Ama maalesef kimi insana değmiyor. Bunu zaman içerisinde anlıyorsunuz. Biraz daha kontrollü gitmem lazım ama ben Akrep burcuyum, bazen çok ileri gidebildiğim durumlar olabiliyor. Çok kalbimi dinlediğim, kalp kırıklıklarıyla verdiğim yanlış kararlar olabiliyor. Ama aşkın hayatımın bütününü kapsarken onun bir orantısını kurmak gerekiyor.

MUTLU BİR YUVAM OLSUN İSTİYORUM
*10 sene sonra nasıl bir tablo hayal ediyorsun?
- Aile olmak istiyorum. Bir 10 sene önce bu soru sorulsaydı farklı cevap verirdim. Çocuklarım olsun, mutlu bir yuvam olsun istiyorum. Onun dışında hâlâ ekranda olmak isterim. Başarı grafiğini hep yüksek tutan örnek aldığım isimler var. Pınar Altuğ, Ceyda Düvenci gibi... Hayatımızda uzun zamandır varlar ve hep güzel işlerle oldular. Ben de öyle yıllarca başarılı, sevilerek izlenen bir ekran karakteri olursam çok mutlu olurum tabii ki.

YAŞ ALMAK BANA YARADI
30 yaşı nasıl buldun?
- Ben 30’u çok sevdim. Kendimi güzel hissettiğim bir yaştayım. Ben bana yaş almanın yaradığını düşünüyorum. Bundan on yıl önceki fotoğraflarıma bakıyorum şu an kesinlikle daha iyi duruyorum. Yüzümü daha iyi tanıdığım için değiştim aslında. Kaşımın şeklini değiştirdim, göz makyajımı değiştirdim, saç rengimi değiştirdim. Bunlarla insan daha iyi gözüküyor. Yaş almak bazı kadınlara yarıyor ben de inşallah onlardan olurum ve bu grafik böyle devam eder. İçsel olarak ise biraz daha farkında olmaya başladım. Geçen sene bile her şeyi çok daha tozpembe yaşıyormuşum. Hayattaki bazı iniş çıkışlar size karşınızdaki birçok insanın olduğu gibi olmadığını ve değiştiremeyeceğinizi gösteriyor. 30 yaşında anladım ki kimseyi değiştiremiyorsunuz.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün