Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Sadece 10 hazırlık maçı yapabildik"

20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Hentbol Şampiyonası, 5-15 Temmuz tarihlerinde Ankara ve Eskişehir'de yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şampiyonada (A), (B), (C) ve (D) olmak üzere 4 grupta 16 takım mücadele edecek. (A) Grubu'nda yer alan Türkiye, İspanya, Norveç ve Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak. Bu takımların yanı sıra Hırvatistan, Polonya, Portekiz, Rusya, Danimarka, İsveç, İzlanda, İsviçre, Almanya, Fransa, Sırbistan ve Slovenya, 1992 ve daha genç doğumlu sporcularıyla ter dökecek.

Bu yıl 9'uncusu düzenlenecek şampiyonada Ankara Spor Salonu ve Eskişehir'de ise BESYO Spor Salonu'nda yapılacak grup maçlarının ardından, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar çeyrek finale yükselecek. Son iki sırayı alan takımlar ise klasman grubunda mücadele edecek. (A) ve (B) Grubu maçları Ankara, (C) ve (D) Grubu maçları ise Eskişehir'de oynanacak.

Şampiyonada final oynama başarısını gösterecek iki takım, gelecek yıl yapılacak 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'na direk katılmaya hak kazanacak.

Seymen: “Sadece 10 hazırlık maçı yapabildik”

20 Yaş Altı Milli Takımı Antrenörü Serdar Seymen AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Elimizden gelenin en iyisini yaparak play-off grubuna kalıp tarih yazmak istiyoruz” dedi.

Türkiye'nin şimdiye kadar erkeklerde final grubuna kalmayı başaramadığını ifade eden Seymen, şöyle konuştu:
“Grubumuzda yer alan İspanya son dünya şampiyonu olarak direkt finalde mücadele edecek. Bu yüzden biz Norveç ve Çek Cumhuriyeti'ni geçip, final grubuna kalan 2. takım olmak istiyoruz.
Federasyonumuz elinden geleni yapıyor ama bütçemiz kısıtlı. Diğer takımlar buraya gelmeden önce çeşitli turnuvalarda 50-60 hazırlık maçı yaptılar. Biz ise sadece 10 hazırlık maçı yapabildik. Ülkemizde hentbolun popülaritesi çok düşük. Büyük kulüpler hentbola yatırım yapmıyor. Bu sezon maç yayınları başlayacak. Umarım bunun bir katkısı olur ve sponsor gelirleri artar.”
Şampiyonanın maç programı ve Türkiye'nin (A) Grubu'ndaki maç tarihleri şöyle:

-Maç programı-

Grup maçları: 5-8 Temmuz
Çeyrek final ve klasman maçları: 10-11 Temmuz
Yarı final ve klasman maçları: 13 Temmuz
Final ve klasman maçları: 14-15 Temmuz

-Türkiye'nin (B) Grubu'ndaki maçları-

5 Temmuz Perşembe 19.30 İspanya - Türkiye
6 Temmuz Cuma 19.00 Türkiye - Norveç
7 Temmuz Cumartesi 19.00 Türkiye - Çek Cumhuriyeti

Bunları da Beğenebilirsiniz