« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sabri'yi bitirmek için 27.5 milyon TL harcamışlar

Galatasaray, son 1.5 yılda Sabri Sarıoğlu'na alternatif olarak düşündüğü üç futbolcunun bonservisine 8.2 milyon Euro (27.5 milyon TL) ödedi. Ancak Veysel Sarı satıldı, Salih Dursun kiralandı, Tarık Çamdal, yedek kulübesine hapsoldu. Yıllık ücreti eleştirilen Sabri ise ilk 11'in vazgeçilmezi kaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın en çok eleştirilen isimlerinin başında gelen Sabri Sarıoğlu'na yapılan yüzde 113 zam çok eleştirilmiş, ücretinin 4.8 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle taraftarlar yönetime ateş püskürmüştü. Ancak yönetimin bu mevki için harcadığı paraların yanında bu rakam devede kulak kaldı.

Sabriyi bitirmek için 27.5 milyon TL harcamışlar
SALİH DURSUN'A 2.75 MİLYON EURO BONSERVİS ÖDENDİ
Trabzon’da Mancini döneminde Eboue’li, Sabri’li kadroda bu bölgeye alternatif olarak gösterilen isimlerden ilk gelen Salih Dursun’du... 17 Ocak 2014’te Kayseri’den 2 milyon 750 bin Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Salih’le 4.5 yıllık sözleşme imzalandı. Genç oyuncuya da bu süre içinde garanti 6.2 milyon TL ücret ödenecekti. Ancak Salih, beklentileri boşa çıkardı, 4 Temmuz 2014’te Olcan Adın’ın transferine karşılık bedelsiz olarak iki yıllığına Trabzon’a kiralandı. Bordo-Mavililer, bu sezon sonunda 1 milyon 750 bin Euro ödemeleri halinde Salih’in bonservisini alabilecek.

Sabriyi bitirmek için 27.5 milyon TL harcamışlar
TARIK ÇAMDAL'IN BONSERVİSİ 4.75 MİLYON EURO
Galatasaray için sağ bek konusundaki en büyük hayal kırıklığı Tarık Çamdal'dı... 1 Eylül 2014’te Eskişehir’den alınan bu oyuncu için tam 4 milyon 750 bin Euro bonservis bedeli ödendi. Tarık da 5 yıl için toplam 6 milyon 955 bin Euro’ya imza attı. Affedilmesinin ardından formayı bir daha çıkarmayan Sabri, Tarık’ın pabucunu dama attı. Hüsran yaratan Tarık, ligde oynanan son Torku Konya deplasmanının kafilesine bile alınmadı.

Sabriyi bitirmek için 27.5 milyon TL harcamışlar
VEYSEL SARI 400 BİN EURO'YA GELDİ
Ünal Aysal yönetiminin ikinci hamlesi Veysel Sarı oldu. Galatasaray, 3 Şubat 2014’te bu oyuncuyu 400 bin Euro karşılığında Eskişehir’den aldı. Ayrıca Es-Es'ten 300 bin Euro’luk alacağını da sildi. Veysel’le toplam 12 milyon 150 bin TL karşılığında 4.5 yıllık kontrat yapıldı. Bu oyuncu da beklentileri karşılayamayınca, Hamza Hamzaoğlu geldikten sonra Kasımpaşa’ya satıldı. (Habertürk)


Bunları da Beğenebilirsiniz