Teknoloji Haberleri

  Sabit telekomda rekabet yeni başlıyor

  Hürriyet Haber
  17.05.2011 - 10:15 | Son Güncelleme:

  Bankadan çağrı merkezine Türkiye’nin 1.500 büyük şirketi, sabit telefon operatörünü değiştirdi.

  Geçtiğimiz dönemde cep telefonlarında yaşanan numara taşıma sürecinin bir benzeri sabit hatlarda yaşanmaya başladı. Sabit hatlarda numara taşıma konusuna en büyük ilgiyi gösterenlerin başını ise yoğun görüşme trafiğine sahip şirketler çekiyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin yanı sıra özellikle çağrı merkezleri, daha ekonomik ve kaliteli hizmet almak hedefiyle numaralarını Millenicom’a taşıyarak tasarruf ediyorlar.

  Millenicom Türkiye Pazarlama Müdürü Meltem Cebeci, Sabit Numara Tahsis ve Taşıma Yönetmeliği’nin 2009 yılı sonunda devreye girdiğini, ancak operatörler arası arabağlantı anlaşmaları, test çalışmaları ve uygulamadaki sorunların giderilmesi süreci nedeniyle pratikte sağlıklı uygulanabilmesinin 2010 yılı sonunda başladığına dikkat çekiyor: “Sabit numaralarda numara tahsis ve taşıma uygulaması, sektörümüz, dolayısıyla da şirketimiz için çok önemli bir kilometre taşı. Daha önce abonelerin yaptıkları aramalar için hizmet veriyorduk ancak hat sahipliği yerleşik operatördeydi. Bu uygulama ile artık alternatif operatörler de hat tesis eden ve dolayısıyla aboneye tek elden tüm hizmetleri sunan birer telekom operatörü haline geliyor. Bu, rekabet ortamının sağlanmasında da çok önemli bir konu. Özetle, sabit telekomda asıl rekabet şimdi başlıyor.”

  Meltem Cebeci, sabit hatta numara taşıma uygulamasına en büyük ilgiyi başta çağrı merkezleri olmak üzere yoğun görüşme trafiği olan kurumların gösterdiğine dikkat çekiyor: “Millenicom olarak bugün itibariyle 60.000’i aşkın firmaya sabit telefon hizmeti sunuyoruz. Şimdiye dek 1.500’ün üzerinde numara taşıdık ve önümüzdeki dönemde kurumsal abonelerimizin önemli bir bölümünün mevcut numaralarını Millenicom’a taşıyacağını öngörmekteyiz. İlk etapta İstanbul’daki firmalardan gelen yoğun numara taşıma talebi giderek diğer şehirlerimizde de yaygınlaşmaya başladı. Biz de Millenicom olarak ülke geneline yayılmış 350’nin üzerinde iş ortağımız aracılığıyla abonelerimize en iyi şekilde hizmet veriyoruz.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı