« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sabırlı olmalıyız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor ile Altay arasındaki maç her iki takım açısından önemli olduğu kadar, düşme hattındaki diğer takımları da yakından ilgilendiriyor. Ancak bu hesabı biz sadece Antalyaspor açısından yapacağız. Antalyaspor, bu maçtan en az 1 puanla ayrılırsa bu hesapların dışında kalacak. En kötü ihtimali göz önüne aldığımızda yalnızca Antalyaspor'un yenilgisi küme düşmek için yeterli değil. O zaman İstanbulspor'un da G.Saray'ı yenmesi gerekiyor.

Abartılmasın

Görüldüğü gibi Antalyaspor için ortada ümitsiz bir durum yok. Antalyaspor'un mağlubiyeti bile tek başına küme düşmesi için yeterli olmadığına göre yukarıda belirttiğim diğer şartların da oluşması gerekiyor. O zaman futbolculara ve taraftarlara büyük iş düşüyor. Son düdükler çalana kadar mücadeleyi elden bırakmamak, oyun içinde mağlup duruma düşülmesi halinde bile umutsuzluğa kapılmamak gerekiyor.

Asıl tehlike

Sadede gelerek endişemi şöyle özetlemek istiyorum; Antalyaspor'un arzu etmediği bir sonuçla karşı karşıya kalması halinde bir provakatör çıkıp sonucu sadece Antalyaspor'a zarar verecek olaylara neden olabilir. Şimdi burada Antalyaspor'u seven ve sahadaki 11 futbolcunun alın terine saygı duyanların çok dikkatli olması gerekiyor. Antalyaspor'a gönül verenler, bu maçta çok dikkatli ve sabırlı olmakla birlikte, doğal olarak duyguları ile hareket eden insanları da kontrol etmek zorunda. Aksi halde bu maçın neticesi futbolcuların sahadaki mücadelesi ile değil, kurallar gereği masabaşında belirlenir.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz