« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sabırlı olacağız

Ruşen GÜVEN
SON GÜNCELLEME

Parma önünde 90 dakika savunma yapmayacaklarını söyleyen Fatih Terim, ‘‘Galip gelmemiz durumunda Şampiyonlar Ligi bizim için yeniden başlar’’ dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Parma önünde, sabırlı bir futbol oynayacaklarını belirterek, ‘‘Gol atmak ve galip gelmek için sahaya çıkacağız’’dedi.

Fatih Terim, kamp yaptıkları Baglioni Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Parma'nın mutlaka galip gelmek isteyeceğini ve bunun için çok baskılı bir futbol oynamayı planladığını kaydederek, ‘‘Bunun da bizim açımızdan yararlı olacağına inanıyorum. 90 dakika savunma yapmak, puan almamıza yetmez. AC Parma'yı iyi etüt ettik. Galatasaray takımı, koşullar ne olursa olsun en iyi sonucu alacak güçtedir’’ diye konuştu.

Parma maçının kendileri açısından çok büyük önem taşıdığını vurgulayan Fatih Terim, galip gelmeleri durumunda, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne yeniden başlayacaklarını söyledi. ‘‘Yenilsek bile bizim için dünyanın sonu olmaz. Şansımız yine de sürer’’ diyen Fatih Terim konuşmasını şöyle sürdürdü:

İLKE İMZA ATACAĞIZ

‘‘Parma, Avrupa kupalarında kendi sahasında yenilmemiş güçlü bir takım. Herşeyin bir ilki vardır. İstatistikler, burada maç kazanmanın oldukça zor olduğunu söylüyor. Ama biz ilklere imza atmayı da biliriz.’’

Parma önünde konsantrasyonu 1 saniye bile kaybetmemeleri gerektiğini söyleyen Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, babası ölen Hagi'nin kesinlikle oynamayacağını, Filipescu'nun da oynamasının zor olduğunu ifade ederek İlie'nin durumu için son ana kadar bekleneceğini ancak bu futbolcuyu da ilk 11'de oynatmayı düşünmediğini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler