« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sabancı Vakfı'ndan olimpiyat şampiyonlarına ödül

Londra Olimpiyat Oyunları'nı altın madalya ile tamamlayan atlet Aslı Çakır Alptekin ve tekvandocu Servet Tazegül, Sabancı Vakfı tarafından ödüllendirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sabancı Vakfı tarafından Sakıp Sabancı Spor Ödülleri kapsamında Sabancı Center'da gerçekleştirilen organizasyonda, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, şampiyon sporcular Aslı Çakır Alptekin ile Servet Tazegül'e 40'ar Cumhuriyet Altını ödül verdi.

Törende konuşan Güler Sabancı, olimpiyatlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden genç sporcuların başarılarıyla gurur duyduklarını belirtirken, “Rahmetli Sakıp Sabancı'nın sağlığında başlattığı ödül programı kapsamında ödüllendirdiğimiz sporcularımıza ve başarılarının ardındaki herkese teşekkür ediyoruz. Daha nice başarılara imza atmalarını diliyoruz” dedi.

Sakıp Sabancı'nın Türk sporuna ve sporcusuna büyük önem verdiğini, desteklediğini hatırlatan Güler sabancı, “1996 yılında hayata geçirdiği ve olimpiyatlarda altın madalya kazananlara verilen ödüller, Sakıp Bey'in ne kadar ileri görüşlü olduğunu, başarıların teşvik edildikçe arttığını bir kez daha ispatlıyor. Sabancı Vakfı olarak, ülkemizi başarıya taşıyan sporcuları ödüllendirerek, Sakıp Sabancı'nın vasiyetini yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Dilerim ki dünya çapında daha nice spor karşılaşmalarında ülkemizi temsil edebilecek yetenekte genç sporcularımız yetişir ve onları da ödüllendirme fırsatı buluruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Sabancı Spor Ödülleri kapsamında bugüne kadar 109 sporcuya toplam 1200 Cumhuriyet Altını ödül verildiği belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz