« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sabancı Vakfı'ndan olimpiyat şampiyonlarına ödül

Sabancı Vakfı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan milli sporcular Aslı Çakır Alptekin ve Servet Tazegül'ü 40'ar Cumhuriyet altını ile ödüllendirecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, olimpiyatta atletizm kadınlar 1500 metrede birinci olan Aslı Çakır Alptekin ile tekvando erkekler 68 kilogramda şampiyonluğu elde eden Servet Tazegül'e rahmetli Sakıp Sabancı'nın vasiyeti kapsamında 40'ar Cumhuriyet altını verecek.

Sakıp Sabancı'nın vasiyeti

Güler Sabancı, rahmetli babası Sakıp Sabancı'nın Türkiye'yi başarıya götüren sporcuların ödüllendirilmesi için Sabancı Vakfı'na vasiyet ettiğini belirterek, “Ne mutlu ki, bizler vasiyetini yerine getirebiliyoruz. Londra 2012 Olimpiyatları'nda ülkemizi başarıyla temsil ederek altın madalya alan ve bizleri gururlandıran iki genç sporcumuzla Sakıp Sabancı'nın değerli armağanını paylaşacağız. Sporcularımızın, gelecekte de nice başarılara imza atacağına ve ülkemizi dünya çapındaki organizasyonlarda başarıyla temsil edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz