Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sabancı’nın gelin adayı

Yalçın Sabancı’nın eğitimini Londra’da sürdüren oğlu İlhan Sabancı, Pınar Konca isimli bir genç kızla flört ediyor.

1981 doğumlu İlhan Sabancı, Pınar Hanım ile birkaç aydır görüşüyor. Sevgililer geçtiğimiz hafta birlikte tatile çıktı. Milano’ya giden iki genç, bir hafta boyunca baş başa olmanın keyfini çıkardı. İkilinin ilişkilerinde ciddi olduğu, ailelerinin de bu ilişkiye onay verdiği konuşuluyor.

Kısa sürede favori oldu
Uğur Karabayır ve Doğu Fırtına’nın işletmeciliğini yaptığı Mirror Lounge Restoran&Bar, Beyoğlu-Asmalımescit Sokak’ta hizmete girdi. Mirror, kısa bir süre içinde de semtin en uğrak mekânlarından biri haline geldi. Bu mekânda yemek ve eğlenceyi bir arada sunduklarını söyleyen Karabayır, yakında yeni projelere imza atacağının da müjdesini verdi.

Punto ile anlaştı
Son üç aydır takı tasarımları yapan Türkiye eski güzellerinden Sinem Güven, Punto Deri ile anlaştı. Ünlü manken, tasarımlarını 19 Kasım’da Punto Deri’nin Nişantaşı’ndaki mağazasında tanıtacak. Önceki gün Bebek’te rastladığım Güven, “Takı yapmaya bundan 10 yıl önce başlamış, ama 1999’daki büyük depremle birlikte demoralize olunca ara vermiştim. Üç ay önce yeniden başladım, altın, değerli taşlar ve pırlanta kullanarak kendi koleksiyonumu yarattım. Punto için de deri ve altın takı koleksiyonu hazırladım” dedi. Ünlü manken, bileğindeki altın ve deri karışımı takıyı da kendisinin tasarladığını söyledi.

Floransa Bienali’ne gidiyor
Ressam Gülgûn Tüzün, dünyanın en büyük sanat organizasyonlarından Floransa Modern Sanat Bienali’ne davet edildi... Resim yapmaya 2000 yılında başlayan, ressamlar Gülay Sevsevil ve Orhan Taylan’dan aldığı eğitimlerin ardından Londra’da resim okuyan Tüzün, bugüne dek pek çok karma sergiye katıldı, ikisi yurtdışında olmak üzere toplam sekiz kişisel sergi açtı. Gülgûn Hanım, 5-13 Aralık günleri arasında yedincisi düzenlenecek olan ve yalnızca seçici komitenin uygun gördüğü sanatçıların katılabildiği Floransa Modern Sanat Bienali’ne “4 Element = Ateş, Toprak, Hava, Su” temalı üç eseriyle katılacak. Tüzün, eserlerini Garanti Bankası ve Mapfre Genel Yaşam Sigorta sponsorluğunda sergileyecek. Bu arada Gülgûn Hanım’ın bir buçuk yıldır kanserle mücadele eden annesini geçtiğimiz ay kaybettiğini belirteyim. Kendisine sabır ve başsağlığı diliyorum...

En sağlıklı çikolata
Saran Holding bünyesindeki Saran Sağlık, dünyaca ünlü çocuk markası True Kid’i Türkiye’ye getirdi. Markanın tanıtımı için önceki gün Supper Club’da bir davet düzenlendi. Davete, Sibel Boronkay Noun ve oğlu Nicolas, Natalie Sadıkoğlu, Reyhan Gülman, Demet şener-ıbrahim Kutluay ve kızları ırem, Daniela Saran gibi tanınmış simalar da katıldı. Ürünler hakkında açıklama yapan Saran Sağlık Genel Müdürü Hülya Nurel, “Sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla True Kid ürünlerini Türkiye piyasasına sürdük. True Kid’in ‘Vitamini Sevdiren Vitamin’ sloganı ile satışa çıkan “Vita Family” ürünleri, hiçbir kimyasal madde içermiyor. Çocukların günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılayacak bu gıda takviyeleri, çikolata tadına ve görüntüsüne sahip. Bu yüzden çocuklar bu ürünleri severek tüketecek” diye konuştu.

Oğlunun mekânında sahneye çıkacak
Grek müziğin sevilen sesi Fedon geçtiğimiz gece, oğlu Theo’nun Suadiye’de açtığı Mastori adlı tavernada eğlendi. Mekânda sahne alan Erol Esken ve Alev’in şarkılarıyla eğlenen Fedon, tabak kırdı, sirtaki yaptı. “ıstanbul’daki sevenlerimle bir araya gelmeyi özledim” diyen ünlü şarkıcı, 20 Kasım’dan itibaren her cuma gecesi Mastori’de sahneye çıkacağını da söyledi.

Bu hamam için yuvası dağıldı
Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi sınırları içinde yer alan, Tofaş’ın önderliğinde ve Vehbi Koç Vakfı’nın desteğiyle restore edilen Umurbey Hamamı’nda kurulan Tofaş Sanat Galerisi, önceki gün ziyarete açıldı. Açılışa, Koç Holding şeref Başkanı Rahmi M. Koç ile Tofaş CEO’su Ali Pandır da katıldı. Osmanlı döneminden kalma hamamın konseptine uygun olarak düzenlenen ilk sergi ise, “Eski Hamam, Eski Tas” oldu. 7 Mart 2010’a kadar açık kalacak galeride imzası olan mimar Naim Arnas, açılışta büyük alkış aldı. Arnas, bu galeri için geçtiğimiz aylarda sık sık ıstanbul-Maçka’daki evinden Bursa’ya gitmek zorunda kalmıştı. Ancak bu durumdan şüphe edip onu takip ettiren eşi Güler Arnas, aldatıldığını öne sürerek Naim Bey’i evden uzaklaştırmıştı...

İşte en küçük Koç
Hafta sonu güneşli havayı fırsat bilen cemiyet hayatının ünlü isimleri, Bebek Parkı’nın yolunu tuttu. Parka gelenler arasında Afet Karacan, annesi Saadet Tuğbay ve dünürü Çiğdem Simavi de vardı. Üçlü, parkta torunlarını oynattı. Çiğdem Hanım’ın en küçük oğlu Ali Koç ile Afet Karacan’ın kızı Nevbahar Hanım’ın çocukları Sadberk Leyla ve Kağan Rahmi, keyifli bir gün geçirdi. Minik Kağan’ın annesine olan benzerliği, dikkat çekiciydi.

Güneşli havanın tadını çıkardılar
Esra-Raif Dinçkök çifti de hafta sonu Bebek Parkı’ndaydı. Oğulları Ali Raif ve kızları Alisa’yı bakıcıları ile birlikte parkta gezdiren Dinçkök çifti, daha sonra arkadaşlarıyla bir kafede oturup güneşli havanın keyfini çıkardı.

Günde iki paket
Mustafa Koç’un Carissa adlı teknesini aldığı haberleriyle gündeme gelen Fuji Film Türkiye Mümessili Mehmet Garan, önceki gün Bebek’te arkadaşlarıyla buluştu. Günde iki paket sigara içtiğini duyduğum Mehmet Bey, elinde iki paket sigarayla objektife yansıdı.

Seminer çıkışı
Geçtiğimiz gün Bebek’e uğrayan isimler arasında Erol Aksoy da vardı. Eşi ınci Aksoy’un sahibi olduğu EKAV Sanat Galerisi’nde, Mümin Sekman’ın “Başarmak Bir Sanattır: Kendi Hayatını Seçme Sanatı” isimli seminerini dinleyen Erol Bey, çıkışta yemek yemek için sahil semtini tercih etmiş...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI