Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sabancı Holding'den AKM açıklaması

  Hürriyet Haber
  04 Haziran 2013 - 18:17Son Güncelleme : 04 Haziran 2013 - 11:36

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'AKM inşallah yıkılacak' açıklamasının ardından, AKM'nin yenileme çalışmaları için 30 milyon TL katkı sağlayan Sabancı Holding açıklama yaptı.

  Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) yılan hikâyesine dönen yenileme projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan, projeyi yürüten Yeni Yapı ve Taca İnşaat’a, geçen perşembe günü gönderilen bir faks mesajındaki talimatla “ikinci bir emre kadar” durdurulmuştu.

  Şubat 2012’de Kültür ve Turizm Bakanlığı ile arasında Atatürk Kültür Merkezi’nin restore işlemlerine dair mutakabat imzalayan ve yenileme çalışmalarına 30 milyon liralık katkı sağlayan Sabancı Holding, dün medyadan gelen sorular üzerine şu açıklamayı yaptı: “Sabancı Holding olarak, Kültür Bakanlığı ile yaptığımız protokol, Atatürk Kültür Merkezi’nin sadece restorasyonunu kapsamaktadır.”

  Sabancı Holdingden AKM açıklaması SABANCI’DAN AKM’YE 30 MİLYON LİRA


  "AKM'Yİ İNŞALLAH YIKACAĞIZ"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı için yapılan protestoları eleştirirken, Taksim’e Topçu Kışlası’nın yanında iki proje daha yapılacağını belirtmiş ardından “AKM inşallah yıkılacak. Muhteşem bir opera olarak kültür merkezi yapacağız. Evet, cami de yapacağız. Ben bunun iznini gidip de birkaç çapulcudan alacak değilim” açıklaması yapmıştı.

  HARABE AKM’DE AŞK BAŞKADIR
  HİÇ GÖRMEDİĞİNİZ FOTOĞRAFLAR

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı