« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sabahattin'in derecesi en büyük başarımızdır

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Erzurum'da yapılan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda erkekler klasik bireysel 10 kilometre kayaklı koşuda 5. olan Sabahattin Oglago'nun aldığı derecenin, kayak tarihinde alınan en büyük başarı olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ayık, yarışın ardından Oglago'nun aldığı dereceyi “muhteşem” olarak nitelendirdiklerini belirterek, “Oyunlardan önce hiç madalya umudumuz yok diyorduk. Ancak bazı sporcularımızdan umutluyduk. Sabahattin de bunlardan birisiydi. Ve iyi bir derece yaptı” dedi.

“Şu ana kadar Sebahattin'in aldığı derece, kayak tarihinin aldığı en büyük başarıdır” diyen Ayık, şunları ifade etti:
“Ama kendisinden daha büyük derece bekliyoruz. Ve bunu da yapacağız. Bu da bunun göstergesidir. Yarın biathlonu ve alpleri de gelin seyredin. Sabahattin her an ikinci, üçüncü bile olabilirdi. Çünkü sadece 20 salise ile kaçırdı. Saniye değil dikkat edin sadece 20 salise. Düşüşün yani. İnşallah bundan sonraki yarışında derece alacak. Zaten teknik olan yarışta daha iyi.”

Ayık, organizasyona da değinerek, şu ana kadar her şeyin iyi gittiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Taşıma suyla böyle mükemmel bir değirmen, ancak böyle dönebilir. Görüyorsunuz tesislere gelen teknik delegeler, yabancılar herkes çok memnun. Bu kadar güzel hazırlanabilir. Emeği geçen herkesi, tüm teknik arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Bu kadar güzel olabilirdi. Yani gördünüz işte bu kadar heyecan yaşattık ülkemize.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz