Gündem Haberleri

  Sabahattin Ali anılıyor

  Hürriyet Haber
  18.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ünlü yazar Sabahattin Ali, ölümünün 50'nci yılında Türkiye Yazarlar Sendikası tarafından düzenlenen bir geceyle anılıyor. Atatürk Kültür Merkezi'nde bugün yapılacak olan anma toplantısı saat 20.30'da başlayacak. Sunuculuğunu Metin Belgin ile Şehnaz Çakıralp'in üstlendiği gecede Zeliha Berksoy ve Zafer Ergin sanatçının şiirlerinden örnekler sunacak. Nükhet Duru ve Edip Akbayram ise Sabahattin Ali'nin şiirlerinden uyarlanan şarkıları seslendirecek.

  Doğan Hızlan, ‘‘Öyküleriyle Sabahattin Ali’’, Konur Ertop ‘‘Romanlarıyla Sabahattin Ali’’ başlıklı konuşmalarıyla anma gecesine katılıyor. Müzehher Va-Nu ve Rasih Nuri ise Sabahattin Ali ile ilgili anılarını anlatacak. Viyolonselci Rahşan Apay ve arpist Günce Koral, Faure ve Saint Saens'in yapıtlarını Sabahattin Ali'nin anısına seslendirecek. Anma gecesinde İsa Çelik'in hazırladığı bir dia gösterisi de yer alıyor.

  Gecenin sonunda, TYS Başkanı Ataol Behramoğlu, heykeltıraş Saim Bugay tarafından yapılan Sabahattin Ali portresini yazarın ailesine sunacak.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı