Ege Haberleri

  Sabaha kadar dans

  Hürriyet Haber
  10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kuşadası'ndaki disko ve barlar, ses izolasyonu gerçekleştirirlerse, saat 04.00-05.00'e kadar çalışabilecek. Barlar Sokağı'ndaki uygulama Kaleiçi'ne de kaydırılacak.

  KUŞADASI Kaymakamı Hayrettin Altunok, Belediye Başkanı Fuat Akdoğan ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Salih Kara, bar ve diskoları denetleyerek, müzik ve gürültüyle çevrenin rahatsız edilmemesi için son kez uyardı.

  BAR ve disko gibi eğlence merkezlerinin çalışma saatlerinin kaymakamlıkların belirlediğini, belediye encümenlerinin onayladığını hatırlatan Altunok, eğlenmek isteyenler kadar tatil yapmak, dinlenmek isteyen turistlerin haklarının da korumasının amaçlandığını bildirdi.

  BARLAR Sokağı'nda ses izolasyonu kuran eğlence yerlerine saaat 04.00-05.00'e kadar çalışma izni verildiğini hatırlatan Altunok, ‘‘Aynı çalışmayı Kaleiçi'ndeki barların yapmasını bekliyoruz. Kaleiçi'ndeki barlara bir hafta süre verdik. Ses izolasyonunu sağlarlarsa, aynı izin onlar için de geçerli olacak’’ dedi.

  İşletmeciler memnun

  BELEDİYE Başkanı Fuat Akdoğan ise, ilçenin ticaret, eğlence, tatil ve dinlenme merkezi olduğunu belirterek, üç kategoride de başarılı olunması için herkesin kurallara uymasını istedi.

  İŞLETMECİLER adına konuşan Extasy Bar sahibi Ahmet Tilki de yeni düzenlemeden memnun olduklarını, eğlence merkezlerindeki ses izalasyonu konusunda Türkiye'ye örnek olacaklarını kaydetti. Tilki, müzik yayınının çevreyi rahatsız etmeyecek düzeye çekildiğini, tüm işyerlerinin buna hassasiyetle uyacağına inandığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı