Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sabaha kadar dans

  Hürriyet Haber
  23 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 23 Temmuz 1999 - 00:01

  Eğlenmeyi ve dans etmeyi sevenler yarın Park Orman'da 18.00-06.00 arası yoğun bir mesai yaşayacaklar. ‘‘Levis@The Park’’ adıyla düzenlenen geceye trip-hop'un öncülerinden ‘‘Massive Attack’’ ve alternatif müziğin önemli gruplarından ‘‘Reef’’ katılıyor. Sabaha uzanan gece upuzun ama sürprizler bu kadarla bitmiyor...

  Önce oniki saat sürecek bu dev organizasyonun diğer sürprizlerini açıklayalım. Birincisi partiye katılmak için 18 yaş sınırı yok. İkincisi geceye Massive Attack ve Reef'in yanı sıra Türk rock gruplarından Kurban, Türk-Alman hard-core grubu ‘‘Megalo Maniax’’, ünlü DJ Howie B, Magma Sound System (DJ Turgay & DJ Emir), Gazla (Ateş Bey & DJ U.F.U.K) ve DJ Kürşat & DJ Tangun (High End) gibi alternatif isimler katılıyor. Anlayacağınız rock gruplarının dinamizmiyle başlayacak gece, Massive Attack performansından sonra dans kulvarına kayarak tekno müziğin enerjisiyle devam edecek.

  İngiltere'nin sanayi şehirlerinden Bristol'ün bağrında yetişen üç gençten (3D, Daddy G ve Mushroom) kurulu Massive Attack 90'ların müziğine yön veren gruplardan biri. 1991 tarihli ilk albümü ‘‘Blue Lines’’dan bu yana yarattıkları sound ile genel müzik anlayışını değiştiren grup, müzik dünyasına Tricky gibi aykırı bir ismi de kazandırdı. 1994 yılındaki ‘‘Protection’’ albümleriyle dünya çapında başarı kazanan grubu zirveye ulaştıran çalışmaları ise bütün dünyayı birbirine katan 1998 tarihli ‘‘Mezzanine’’ albümü oldu. Amerikan ‘‘hip-hop’’ müziğine karşı Bristol ‘‘trip-hop’’ müziğini geliştiren bu tarzın öncülüğünü yapan Massive Attack'in zaman zaman depresif zaman zaman neşeli olabilen müziği her zaman yoğun ve derin. Entelektüel bir boyutu da bulunan grup, birçok ünlü film müziğine imza attı. 1997 yılında İstanbul'da Açıkhava Tiyatrosu'nda konser veren grup seyircilerle minder savaşı da yapmıştı, yani hem akıllı hem yaramazlar. Dans etmek isteyen seyirciler için Park Orman, grubun performansını sergileyebileceği en ideal mekánlardan kanımızca.

  Gecenin ikinci büyük ismi Reef, alternatif rock müziğin saygın isimlerinden biri. Üçüncü ve son albümleri ‘‘Rides’’ ile müzik dünyasında ses getiren İngiliz grup, yeni ve klasik rock sound'unu biraraya getiriyor.

  Park Orman'daki partinin dünyaca ünlü bir başka ismi olan DJ Howie B. birçok popüler gruba müzikal danışmanlık yapıyor. Dünyaca tanınmasını sağlayansa, U2'nun ‘‘Pop’’ turnesindeki DJ performansı oldu. Gecenin Türkiyeli konuklarından Kurban, Metallica konserinin alt gruplarından biriydi. Aynı konserde alt grup olarak yer alan diğer topluluk olan Megola Maniax, ‘‘oriental hardcore’’ diye tanımladıkları bir müzik icra ediyor. Grup Metallica hayranları tarafından yuhalanmıştı, umarız Park Orman'da da aynı muameleye maruz kalmazlar. Geceye katılacak Türkiyeli DJ'lerin de İstanbul'un eğlence hayatının tanınmış simalarından olduğunu belirtelim.

  Acele edip biletleri bugünden alırsanız bilet fiyatları 10 milyon TL. Organizasyon günü Park Orman'da satılacak biletlerin fiyatı ise 12 milyon TL. Biletler tüm orijinal Levi's Store'larda, Vakkorama mağazalarında, D&R Store'larda, Beyoğlu'nda Kod Müzik'te ve Kadıköy Zihni'de satılıyor.

  Park Orman'da bir gece

  16.00 Açılış, 16.15-18.00 Hip Hop Crew, 18.00-18.45 Kurban, 19.00-19.45 Megalomaniax, 19.45-20.45 Local DJ, 20.45-21.45 Reef, 21.45-22.45 Howie B., 23.00-00.30 Massive Attack.

  Parti Zone'daki (Amfitiyatro) programsa şöyle: 01.00-02.00 DJ Turgay, 02.00-04.00 DJ Dimitri from Amsterdam, 04.00-05.30 Gazla (Live Act), 05.30-07.00 DJ Murat Uncuoğlu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı