Gündem Haberleri

  Sabaha kadar

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Galatasaray'ın tarih yazdığı zafer gecesinde meydanları dolduran Antalyalılar havai fişek gösterileri eşliğinde dans ederek eğlendi.

  GALATASARAYLI futbolcular Kophenag'da UEFA Kupası'nı havaya kaldırırken, Antalya'da da yeryerinden oynadı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalar Büyükşehir Belediyesi'nin havai fişek gösterisi ile başladı.

  ŞARKI, DANS, EĞLENCE

  Saat 01.00'de meydanı dolduran 10 bin kişi, şarkılarla dans ederek havai fişek gösterisi eşliğinde çılgınca eğlendi. Cumhuriyet Meydanı'ndan Hükümet Caddesi ve Atatürk Caddesi'ne doğru ilerleyen kalabalık, mutluluğunu araç konvoyundakilerle paylaştı.

  TAŞKINLIK YAPMADILAR

  Antalyalılar, muhteşem zaferin sarhoşluğuna yakalandı.Kutlamalar saat 05.00'a kadar sürerken, herhangi bir taşkınlık yaşanmadı.Maç sonrası polis de kent merkezinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

  Vali'nin elinde bayrak Tarihi karşılaşmayı Vali Konağı'nda izleyen Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu'da maçın bitiş düdüğü ile birlikte sokağa çıktı. Valilik Binası'na gelen ve bir süre makamından Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamaları izleyen Dokuzoğlu, daha sonra Emniyet Müdürü Natık Canca ile birlikte bu kutlamalara katıldı.

  Canca'nın kupa sevinci Galatasaray taraftarı olan Antalya Emniyet Müdürü Natık Canca, UEFA Kupası finalini Uncalı Emniyet Müdürlüğü Lojmanı'nda müdür yardımcısı arkadaşları ile birlikte izledi. 120 dakikalık mücadele ve penaltı atışları sırasında heyecanından yerinde oturamayan Canca, Galatasaray'ın kupayı kazanması sevinciyle sokağa fırladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı