« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saatler ve hakemler

Üç büyüklerin maçlarında verilmeyen penaltılar hakemleri hedef tahtası yaparken, Samsun'da Selçuk Dereli ev sahibi ekibin 2 golünü saymadı. Daum ve Özberk, uzatma bölümleri oynatılmayınca çileden çıktılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ ve G.Saray'ın zorlanarak kazandığı, F.Bahçe'nin İstanbul dışında ilk kez puan kaybına uğradığı, G.Birliği'nin ilk deplasman galibiyetini aldığı haftada, yine hakemler konuşuldu. Hedefteki isimler bu kez hatalı kararlarıyla ön plana çıktılar.

Samsunspor-G.Antepspor maçının hakemi Selçuk Dereli, ev sahibi ekibin Kirita ile bulduğu nizami golü faul gerekçesiyle saymazken, Celil'in filelerle buluşan topunda önce santrayı gösterdi, ardından da iptal kararı verdi. İtirazın dozunu kaçıran Celil'i de oyun dışına yolladı. Sahaya atılan maddeler yüzünden maçı da erkenden bitirince şimşekleri üzerine çekti.

Verilmeyen penaltılar

Rize'de G.Saraylı Ayhan'ın elle karşıladığı topa penaltı düdüğü çalmadığı gerekçesiyle hakem Serdar Tatlı, Ç.Rizesporlu yöneticilerce istenmeyen adam ilan edildi. Ve yenilginin tek nedeni olarak gösterildi. Beşiktaş maçında Zago'nun ceza alanı içinde Serdar'a yaptığı harekete devam kararı veren Bülent Demirlek'e yüklenen Diyarbakırlı idareciler de hakem kurbanı olduklarını ileri sürdüler. İsmet Arzuman'ın yönetiminden hoşnut kalmayan F.Bahçeli yöneticiler, Futbol Federasyonu ve MHK'ye yüklenirken, rakiplerinin oynadıkları maçtaki hakem hatalarına da dikkat çektiler

Neden erken bitirdin?

Hakemler, yönetimlerinin yanı sıra, maçlardaki uzatma bölümlerini oynatmadıkları ya da oyunu erken bitirdikleri gerekçesiyle eleştirildiler. Beşiktaş-D.Bakır maçında 4 dakikalık uzatmaya rağmen 1 dakika 50 saniye sonra bitiş düdüğünün çalınması Diyarbakır'ın hocası Sakıp Özberk'i çileden çıkardı. Christoph Daum, Bursa-F.Bahçe maçında 2 dakikalık uzatma kararı veren ve bu süre dolmadan oyunu bitiren İsmet Arzuman'a saatini göstererek tepkisini dile getirdi.

Gol orucuna girdiler

MİLLİ maç nedeniyle verilen ara, anlaşılan takımlarımıza yaramamış. Süper Lig'in 9. haftasında fileler 19 kez sarsılırken, bu rakam sezonun en kısır dönemi olarak kayıtlara geçti. Dört maçın  1-0, iki maçın 2-1 sonuçlandığı haftada, bir karşılaşma 1-1, biri de 3-0 son buldu. En çok golün atıldığı yer ise Bursa Atatürk Stadı idi. Bursaspor-Fenerbahçe maçında futbolseverler tam 4 gol izlemenin zevkini yaşadılar.

Ve ilginç notlar

* G.Saray, 16 Mayıs 1987'den beri deplasmanda kaybetmediği Ç.Rizespor'un bileğini yine bükmeyi başardı.

* Cimbom'u galibiyete taşıyan Hakan Şükür, 199. golünü attığı Rize'de 23 dakika kırık burunla oynadı.

* Geçen sezon tek yenilgisini 16 Nisan'da deplasmanda oynadığı maçta Diyarbakır'dan alan Beşiktaş, rakibini sahasında 1-0'la geçerken  İnönü'deki galibiyet serisini 14 maça çıkardı.

CEZALILAR

Selçuk (F.Bahçe), Yılmaz (A.Gücü), Sedat (Elazığ), Müslim, Osman (Samsun)

Serdar (Beşiktaş), Hüseyin (Trabzon), Mustafa Marangoz (Elazığ), Celil (Samsun)


Bunları da Beğenebilirsiniz