« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saatler arızalı çıktı

Peş peşe yaşanan sakatlıklar, “Futbolcular 14 günlük arayı verimli geçirmemişler” şeklinde yorumlandı. Oysa, saatlerden yapılan ölçümler öyle demiyor!

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Teknik Direktörü  Aykut Kocaman, Bucaspor’la oynanan kupa maçından sonra oyuncularına 14 gün izin verirken, bu süreci iyi geçirmeleri için her birine çalışma programı hazırladı. Kocaman, oyuncularından tatil süresinde yaptıkları idmanları hepsine tek tek dağıtılan özel saatlere kaydetmelerini istedi.
Aralarında kaptan Alex’in de bulunduğu bazı futbolcular tatillerini İstanbul’da geçirirken teknik heyetin verdiği program dahilinde çalışmalarını Sancaktepe’de sürdürdüler. Kendi ülkelerinde çalışan futbolcular ise, tatil dönüşü çalışmalarını kaydettikleri saatleri teknik heyete teslim etti.
Dia hariç mükemmel!
Saatlerden çıkan sonuçlar bir hayli  şaşırtıcıydı. Çünkü Senegalli Dia dışındaki oyuncuların hepsinin sonucu mükemmeldi. Ancak çalışmalar başladıktan sonra her şey tersine döndü. Fenerbahçe’de 4 gün dolmadan 4 oyuncunun sakatlanması, “Bu saatlerin hepsi mi arızalı?” sorusunu da beraberinde getirdi.
Son sakat Emre Belözoğlu
Özellikle Niang, Dia ve Cristian’ın zorlanmaya bağlı adale sakatlıkları yaşaması sarı lacivertlileri endişeye sevkederken kaleci Volkan’ın karın adalesinde hafif bir yırtılma meydana geldi. Takımdaki sakatlar zincirinin son halkası, sağ arka adalesindeki zorlanma nedeniyle dün akşamki idmanı yarıda bırakan Emre Belözoğlu oldu.
Bu sakatlıklardan bir başka sonuç daha çıkarılabilir. Yurt dışından geldikten sonra sakatlık geçiren bu oyuncular, gittikleri yerlerde kendilerine verilen çalışma programına uymadılar.
Tatilini Brezilya’da geçiren futbolculardan Andre Santos da, ülkesinde unuttuğunu söyleyerek saatini teslim etmemişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler