Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Saati telefonun üzerine koyun şarj olsun!

  Hürriyet Haber
  22.06.2017 - 07:28 | Son Güncelleme: 22.06.2017 - 07:28

  Samsung, akıllı saat gibi cihazları, bir Samsung telefonun üzerine koyarak kablosuz şarj etmenin patentini aldı. Peki sistem nasıl çalışıyor?

  Patently Mobile'a göre Samsung, U.S. Patent and Trademark Office'e (USPTO) yaptığı başvuruda Milimeter Wave teknolojisini kullanarak üzerindeki cihazları kablosuz şarj edebilen bir telefon kılıfının patentini aldı. Peki bu ne anlama geliyor? Patent başvurusunda bulunan diyagrama bakılırsa bu kılıf akıllı saat ve diğer cihazları hareket halindeyken şarj edebiliyor.

  Diğer başvurulara kıyasla, bu patent cihazın nasıl çalıştığını oldukça detaylı bir şekilde anlatıyor. Kılıfın arka kapağında saklı bir iletim bobini ve kılıfın telefona bağlanabilmesi için USB Type-C konektörü bulunuyor. Ön kapakta ise güç kontrol işlemcisi ve bir direkt akım alternatif güç dönüştürücüsü bulunuyor.

  Saati telefonun üzerine koyun şarj olsun

  Ancak şimdiden çok heyecan yapmamakta fayda var. Bu sadece bir patent başvurusu ve bu ürünün hiç bir zaman gün yüzü görmeme ihtimali oldukça yüksek. Daha önceki patent haberlerinde de bahsettiğimiz gibi, büyük şirketler sürekli olarak yeni fikirlerin patentlerini hızlı şekilde kapmaya çalışıyor, ne kadar sıra dışı olsalar da...

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: PATENTİ ALINAN EN GARİP İCATLAR

   

  Etiketler: samsung , akıllı saat , telefon
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı